DAIISTAR İlk Albümleri Good Time’ı Çıkış Şarkısı “Star Starter” ile Duyurdu

Austin, Texas merkezli noise-pop/alt-indie grubu DAIISTAR ilk albümleri “Good Time”ı duyurdu ve yeni single “Star Starter”ı klibi eşliğinde paylaştı.

Çıkış single’ı ile birlikte radarımıza giren grubun ilk albümü, 8 Eylül’de Birleşik Krallık merkezli plak şirketi Fuzz Club aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak.

Vanessa Pla’nın yönettiği bir klip ile servis edilen yeni single “Star Starter” için şarkıcı ve gitarist Alex Capistran şu detaylara değiniyor:

“Mantıksal olarak bazı kongalarla uğraşıyordum ve yanlışlıkla onları bir sentezleyici eklentisiyle bir parçaya düşürdüm. Çaldığımda kulağa harika geliyordu ve “Star Starter” için mükemmel olduğunu düşündüm, bu yüzden onu ana tona taşıdım ve giriş böyle oldu. Biraz şans eseri bir an. O seanslardan edindiğim bir başka güzel anım da Nick Cornetti’nin tef üzerinde birkaç kez tam gaz gitmesi, bir maratondu ve izlemesi oldukça eğlenceliydi. Bu şarkıyı yapmaktan keyif aldık ve sonunda paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Gitar ve vokalde Alex Capistran ile davulda Nick Cornetti, bas gitarda Misti Hamrick ve tuşlu çalgılarda Derek Strahan’dan oluşan DAIISTAR, 2020 baharında kuruldu.

Gürültü ve melodinin narkotik bir karışımını yaratan grup, ilhamını 80’ler ve 90’ların neo-psychedelic çağından alıyor ve modüle edici sentezleyiciler, ağır gitarlar, zıplayan bas hatları ve anlık ince detaylarla geleceğe taşıyor. İlk stüdyo albümleri Good Time’ın yapımcılığını The Black Angels’tan Alex Maas, mühendisliğini White Denim’den James Petralli yaptı.

Alex Capistran ilk albümleri ile ilgili şunları ekliyor: “Bizim için bu şarkılar bir ışık parıltısıydı. Salgının zirvesindeyken bir grup kurmak bazılarına zamansız gelebilir ama bizim için bir anlığına kaçmak için bir yoldu. Dört gözle bekleyecek bir şey vardı ve aklımızı gelecekte tuttuk. Bu şarkılar bize bazı karanlık zamanlarda rehberlik etti ve umarım aynısını sizin için de yapabilirler.”

Aşağıda yeni şarkı “Star Starter”ı albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

DAIISTAR “Good Time” şarkı listesi:

1. Star Starter

2. LMN BB LMN

3. Repeater

4. Tracemaker

5. Purified

6. Say It To Me

7. Parallel

8. Speed Jesus

9. Heathens Gate

10. Velvet Reality

DAIISTAR photo by Bryan Lasky

tr_TRTurkish