Damon Albarn Gelecek Albümden Yeni Şarkı Paylaştı: “Royal Morning Blue”

Blur ve Gorillaz solisti Damon Albarn yaklaşan ikinci solo albümü “The Nearer the Fountain, More Pure the Stream Flows”dan bir yeni şarkı daha paylaştı.

“Royal Morning Blue” isimli şarkı, 12 Kasım’da Transgressive Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümden duyduğumuz dördüncü kayıt oluyor.

Albarn, albümü İzlanda’da kaldığı sırada yazdı ve kaydetti. Müzisyen, piyanosunun üzerindeki pencereden yağmur damlalarının gözlerinin önünde kar tanelerine dönüştüğünü görebiliyordu; “Royal Morning Blue” bu çarpıcı manzaradan ilham aldı. Albarn yaptığı açıklamada, “Yaşadığımız tüm karanlıkta bu çok güzel, olumlu bir şeydi” diyor.

Şarkı önceki tekliler “Polaris”, “Particles” ve başlık şarkısının ardında albüm hakkındaki ipuçlarına bir yenisini daha ekliyor.

On bir şarkının yer aldığı albümü André de Ridder ve Simon Tong ile kendi ahırında kaydeden Albarn, “Bu Ocak ayında ambarımda iki müzisyen daha vardı ve biz sadece parkalar giyiyorduk,” diyor ve kayıt sürecini “Tozlu ve buz gibiydi. Herkesin akciğer sorunları ile sona erdi. Berbattı. Ama yaptığımıza sevindim çünkü kayıtta harika bir atmosfer yarattı” sözleriyle ifade ediyor.

Ayrıca Albarn, yakında çıkacak olan albümün, “Huldufólk” adlı gizli 20 dakikalık bir parçayı da içeren sınırlı sayıdaki versiyonunu da duyurdu.

Yeni şarkı “Royal Morning Blue”, sinematik bir canlı performans videosu ile servis ediliyor.

Kapak fotoğrafı: Linda Brownlee

What's your reaction?

tr_TRTurkish