DAIISTAR’dan Yeni Albüm Şarkılarından “Purified” için Klip Geldi

Austin, Texas merkezli noise-pop grubu DAIISTAR “Purified” şarkısı için yeni bir müzik videosu paylaştı. Şarkı grubun 8 Eylül’de Fuzz Club Records etiketiyle dinleyiciyle buluşan ilk tam uzunluktaki albümleri ‘Good Time’dan ulaşıyor kulaklarımıza.

Gruptan vokal ve gitarist Alex Capistran “Purified” hakkında şunları söylüyor:

’Purified’ ile süzülün ve zihninizi gevşetin. Bu parçada tempoyu düşürüyoruz, reverb’ü açıyoruz ve hafıza şeridinde geziniyoruz. Bir dopamin bulutu üzerinde anlamsız sohbetlerle sarmalanırken sıcak geceleri anımsıyoruz. “Purified’ın” yankıya batırılmış gitar riffleri, şefkatli vokalleri ve coşkulu ritmi aşık olmanın ağırlıksızlığını tercüme ediyor. Benim için bu şarkı kalbime çok yakın ve umarım sizinkine de ulaşır.”

2020 baharında kurulan DAIISTAR, vokal ve gitarda Alex Capistran, davulda Nick Cornetti, basta Misti Hamrick ve tuşlu çalgılarda Derek Strahan’dan oluşuyor.

Gürültü ve melodinin narkotik bir karışımını yaratan grup, ilhamını 80’ler ve 90’ların neo-psychedelic döneminden alıyor ve soundunu, modülasyonlu synthesizer’lar, ağır gitarlar, zıplayan bas hatları ve birbiri içine geçen ince detaylarla geleceğe çekiyor. İlk stüdyo albümleri “Good Time”ın prodüktörlüğünü The Black Angels’tan Alex Maas, mühendisliğini ise White Denim’den James Petralli üstlendi.

Capistran, “Bu şarkılar bizim için bir ışık parıltısıydı,” diyor ve ekliyor: “Pandeminin en yoğun olduğu dönemde bir grup kurmak bazılarına kötü bir zamanlama gibi gelebilir ama bizim için bir anlığına kaçmanın bir yoluydu. İleriye bakacak bir şeyler vardı ve kafamızı gelecekten kaldırmıyorduk. Bu şarkılar bazı karanlık zamanlarda bize rehberlik etti ve umarım sizin için de aynısını yapabilirler. GOOD TIME burada!”

Plağı buradan satın alabilirsiniz. Levitation ayrıca buradan ulaşabileceğiniz kendi renkli plak versiyonunu da sunuyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish