Sinan Canan’ın İkinci Teklisi ‘Nerde’ Yayında

İnsan beyni, davranışların ve duyguların kökenleri, anlamları, zihnin işleyişi, sinirbilim gibi konularda yazdığı kitaplar ve hazırladığı programlar ile geniş kitlelerce tanınan Prof. Dr. Sinan Canan, şimdi de müzik çalışmalarını dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

Yıllardır konuşmalarında ve programlarında müziğin insan üzerindeki etkilerine özel bir vurgu yapan Canan, ilk gençliğinden itibaren yazmaya başladığı rock tarzındaki şarkılarının ikinci teklisi ‘Nerde’yi Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımladı.

Şarkıda Sinan Canan’a, metal ve rock dinleyicisinin tanıyacağı güçlü bir kadro eşlik ediyor. Kaydı Babajım stüdyosunda Arın Baykurt tarafından yapılan şarkıda gitarda Fırat Öz, bas gitarda Can Yücel Korkut ve davulda Onur Akça yer alıyor. Düzenlemesi Arın Baykurt ve Fırat Öz imzası taşıyan ‘Nerde’nin  miks, mastering işlemlerinde de Arın Baykurt ismi var.

Geçen ay çıkış şarkısı ‘Kurtar Beni’ ile kulaklarımıza ulaşan Sinan Canan, yeni şarkıya dair şu detayları aktarıyor:

İstanbul’a yeni taşındığım 2017 yılında evde kayıt stüdyomu tekrar baştan kurduğum bir dönemdi. O aralar, daha sonra ‘Nerde’ adlı şarkının ana çatısını oluşturacak bir gitar fikri kaydetmiş ve bunun için söz yazmaya çalışıyordum. O günlerde görev yaptığım Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Bölümünde okuyan bir öğrencimiz, bir gün beni ziyarete geldi ve kendini ne kadar sıkışmış hissettiğini, ülkenin ve çevresinin durumundan ne kadar umutsuzluğa kapıldığını, çevresindeki her düzeydeki otorite figüründen ne kadar sıkıldığını anlatıyordu.

Dinlerken not alma alışkanlığım olduğundan fark etmeden söylediği bazı cümleleri önümdeki kağıda not etmişim. Haftalar sonra odamda masamı toplarken bu kağıdı buldum ve tam da o sırada kafamda dönüp duran melodiye çok iyi oturan bir kaç söz fark ettim. Neticede 15 dakika kadar sözlere yoğunlaşınca ‘Nerde’ şarkısı bugünkü haliyle ortaya çıkmış oldu.

Bu şarkı aslında hepimizin zaman zaman kendini içinde hissettiği o çaresizlik ve sıkışmışlık hissini ve bir çıkış arayışını anlatan bir hatırlatma olarak benim çok hoşuma gitti. Melodisiyle birlikte ufak bir isyan tınısı taşıyan bu şarkı, o sıkışmışlık hallerin geçiciliğini hatırlattığı için bana her dinleyişimde iyi gelir. Umarım hepimize de iyi gelsin…”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish