CHVRCHES Gelecek Albümden Yeni Şarkı Paylaştı “Good Girls”

İskoç synth-pop üçlüsü CHVRCHES yeni single’ı “Good Girls”ü paylaştı. Şarkı, grubun gelecek ay dinleyiciyle buluşacak yeni albümü “Screen Violence”dan çıkan son kayıt oluyor.

Çıkış single’ı “He Said She Said”e benzer şekilde, yeni şarkıda da solist Lauren Mayberry’nin toplumsal beklentileri yükselttiği dikkat çekiyor ve Mayberry bir açıklamada şarkıyla ilgili şunları söylüyor:

Açılış cümlesi (idollerinizi öldürmek bir angaryadır), bazı sorunlu erkek sanatçıları sevmenin günümüzdeki etkileri hakkında tartışan bazı arkadaşlarımı dinledikten sonra yazdığım bir şeydi. İnsanların kahramanlarını mazur göstermek için ne kadar ileri gidecekleri ve bunun dünyadaki kendi deneyimlerimle nasıl bu kadar yan yana olduğu beni çok etkiledi” diyen Mayberry ekliyor,

Kadınlar sürekli olarak var olma haklarını haklı çıkarmak ve kendi alanları için müzakere etmek zorundadırlar. Bize Kötü Şeylerin İyi Kızların başına gelmediği söylendi. Kendinizi ideale uyacak şekilde ayarlarsanız – kendinizi küçük, güvende ve kabul edilebilir tutun – iyi olacaksınız ve bu hiç de doğru değil.

“Good Girls”, CHVRCHES’in Robert Smith iş birliği, “How Not to Drown” ve teklinin Smith tarafından remikslenen genişletilmiş versiyonundan sonra kulaklarımıza ulaşan en yeni şarkısı oluyor.

“Screen Violence”, İskoç üçlünün 2018 tarihli “Love Is Dead” albümünden bu yana yayımlanan ilk albümü olacak ve 27 Ağustos’ta piyasaya sürülecek.

Kapak grup fotoğrafı: Sebastian Mlynarski ve Kevin J Thomson

consequence.net

tr_TRTurkish