Almost Famous Film Müzikleri İçin Görkemli Koleksiyon Seti

Geçen yıl yirminci yılı kutlanan yönetmen Cameron Crowe’un rock başyapıtı “Almost Famous” filminin ufuk açıcı müzikleri görkemli bir yeni kutu seti olarak UMe tarafından yeniden yayımlanıyor.

Genişletilmiş şarkı listesi, Crowe tarafından yazılan, filmin kurgusal rock grubu Stillwater için yaratılan tüm materyallerin yanı sıra Led Zeppelin, The Beach Boys, Joni Mitchell, Neil Young & Crazy Horse, The Who, Fleetwood Mac, Nancy Wilson ve Peter Frampton’ın şarkılarını içeriyor.

Ayrıca filmden çok sayıda diyalog parçası, Nancy Wilson’ın orijinal müziği ve hatta Elton John’un “Tiny Dancer”ı, filmde yer alan şarkının yanı sıra şarkıyı söyleyen oyuncularla yeniden mikslendi.

Kutu seti ayrıca William Miller’ın grupla ilgili Rolling Stone kapak hikayesi, kırk sayfalık bir fotoğraf kitabı, sahne arkası geçiş kartları, Lester Bang’s Creem kartviziti, replika bilet taslakları ve daha fazlasını içeren bir dizi koleksiyon içeriyor.

9 Temmuz’dan itibaren UMe, film müziğini 13 disklik kutu seti, biri siyah vinil, diğeri renkli vinil diskler ile iki altı LP baskı ve 36’sı daha önce yayınlanmamış şarkılardan oluşan 102 parçadan oluşan beş CD’lik süper lüks bir set olarak sunuluyor.

Ayrıva 13 Temmuz 2021’de Paramount Home Entertainment, ilk kez filmi 4K Ultra HD’de ve sınırlı sayıda Blu-ray’de yayımlayacak, hem orijinal teatral kurgu hem de Bootleg kurgusu ve Crowe ile yeni bir röportaj aracılığıyla yaratıcı sürece “sahne arkası geçişi” sunan yeni bonus içeriği içeriyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish