Chris Cornell Külliyatını İçeren Arşivlik Bir Koleksiyon Seti Yayında

Soundgarden, Audioslave, Temple of The Dog ve daha birçok Chris Cornell eserini içeren arşivlik bir koleksiyon seti yayımlandı.

Cornell’in daha önce yayımlanmamış kayıtlarının da yer aldığı çalışma, Cornell’in eşi Vicky ve eski grup üyeleri ve arkadaşlarının işbirliği ve küratörlüğü ışığında bir araya getirildi.

Albüm, Cornell’in Soundgarden, Temple of The Dog ve Audioslave ile yaptığı şarkıları ve kendi solo çalışmalarını kapsayan 64 parçadan oluşuyor. Onun kataloğunun genişliğini göstermek için, özenle yapılan seçki, Soundgarden’dan Kim Thayil ve Matt Cameron, Audioslave’den Tom Morello, Temple of The Dog’dan arkadaşı Pearl Jam gitaristi Mike McCready ve yapımcı Brendan O’Brien gibi Cornell’in çeşitli ortak çalışmalarında birlikte mesai yaptığı önemli isimler tarafından yapıldı.

Bu arşiv setinde, aralarında Cat Stevens ile seslendirdikleri “Wild World”, Prince’den “Nothing Compares 2 U” ve kızı Toni’yle birlikte kaydettikleri Bob Marley’in “Redemption Song” gibi önemli şarkıların yer aldığı, daha önce yayınlanmamış Cornell performansları da bulunuyor.

Yayımlanan yeni arşiv setinin yanı sıra Cornell’in Soundgarden’dan arkadaşı gitarist Kim Thayil, Rolling Stone’la yaptığı bir röportajda, henüz piyasaya sürülmemiş yeni, duyulmamış Soundgarden şarkılarının olduğunu da ima ederek, “Her şey bu noktaya gelmeden önce bir albüm üzerinde çalışıyorduk, bu yüzden elimizde bazı oldukça güçlü demo materyallerimiz var ve hâlâ bazı kayıt materyallerini geliştirmeye çalışıyoruz. Ancak bunların gün ışığını görüp görmeyeceği belli değil” diyerek mühim bir konuda açık kapı bırakıyordu.

Chris Cornell ile ilgili yeni şarkıların ortaya çıkıp çıkmayacağı konusu bekleyedursun yayımlanan arşiv çalışmasına kulak vermekte fayda var.

tr_TRTurkish