Cenani’nin “Ölüm Rüzgarları” ile 90’lı Yıllar Rock Sahnesine Işınlanıyoruz

Cenani “Ölüm Rüzgarları” şarkısı ile dinleyiciyi 90’lı yıllar rock sahnesinin sıcak lezzetlerine davet ediyor.

Müzik hayatına 1987 yılında amatör bir grupta davul çalarak başlayan Cenani, daha sonra enstrüman değiştirip gitara geçerek, aynı zamanda solistlik de yapmaya başlamış müzik hayatını İstanbul’da barlarda sahne alarak devam ettirmişti.

Eğlence dünyasında sahne alırken kendi şarkılarını da yazmaya başlayan Cenani, 1999 senesinde yerleşip yedi sene boyunca yaşadığı Münih kentinde müzik kayıt teknolojileri ile de ilgilenmeye başladı. 2007 yılında yurda dönerek kaldığı yerden devam eden sanatçı Chantage grubunda gitar ve geri vokal olarak çalışmaya başladı.

Bir dönem Nicole Rona ve Mercan ile de çalışan sanatçı bu esnada kendi yazdığı şarkıları da yine kendi ev stüdyosunda kaydetmeye başladı. Müziğini genelde pop rock ekseninde kimi zaman sertleşerek kimi zaman da daha yumuşak bir soundla sunmaya çalışan Cenani, melodilerinde blues ve bazen etnik unsurlara da yer vererek şekillendirdi.4

“Ölüm Rüzgarları”, sanatçının 1999 yılında babasının erken yaşta vefat etmesinden sonra yazılmış ve bestelenmiş şarkısı. 90’lı yılların havasını ve ruhunu fazlasıyla barındıran Ölüm Rüzgarları, adının aksine pozitif ve akıcı bir sound ile dinleyiciyi ılık bir yaz akşam üstüne taşımayı başarmakta.

What's your reaction?

tr_TRTurkish