Carla Dal Forno’dan Minimal ve Mükemmel Parlaklık: Yeni Albüm “Come Around”

Avustralyalı electro-pop şarkıcısı ve on parmağında on marifet müzisyen Carla Dal Forno’nun yeni albümü “Come Around” dinleyiciyle buluştu.

2019’daki albümü “Look Up Sharp”ın ardından müziğe ara veren, bir buçuk yıl boyunca herhangi bir enstrümana dokunmayıp, herhangi bir profesyonel düzeyde şarkı söylemeyen Dal Forno, kısmen pandemiye denk gelen bu süreçte şehri terk etti ve Avustralya, Central Victoria’daki kırsal Castlemaine’e yerleşti.

Sonunda tekrar çalmaya ve kaydetmeye başladığında, küçük kasaba yaşamının müziği üzerinde etkisi oldu ve albüm genel olarak ev, düzensizlik ve uykusuzluk temaları üzerinde yoğunlaştı.

Her zaman basit düzenlemeleri tercih eden Carla Dal Forno’nun yeni albümü “Come Around”, şimdiye kadarki en minimal albümü olarak kulaklarımıza ulaşırken, 80’ler DIY synth-pop ve post-punk sound’undan daha derine indiğini üzerinde duruluyor.

Albümdeki çoğu şarkı vintage davul makineleri, bas ve Dal Forno’nun şarkıcılık hünerleri üzerinde yükselirken, atmosferik synth dokunuşlarının derinlik yaratmakta üstlerine düşeni yaptığı albümde Dal Forno’nun sound dünyasını mükemmel bir şekilde parlattığı görünüyor.

Carla dal Forno fotoğraf: Jessica Grilli

tr_TRTurkish