Burak Can Bayar’ın İlk Albümü “Yarına Yankılar” Yayında

İlk albümü “Yarına Yankılar”ı tamamlayan ve albümden parçaları sırayla dinleyicisi ile buluşturan Burak Can Bayar, albümünü 17 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda yayınlıyor. Albümden yayınlanan “Akrebin Dansı” ve “Gelir Bahar” parçaları dijital platformlarda ön plana çıktı.

2018’de “Hatıralar” isimli cover proje ile viral 50 gibi listelerde yer alan ve editörlerin radarına giren Burak Can Bayar, iki yıllık çalışmanın ardından yayımladığı “Yarına Yankılar” albümünde de editörlerin dikkatinden kaçmıyor.

Kendi deneyimleri ve yaşantısına yer verdiği albümünde her parçayı duygusal bir bağlantı ile hazırlayan Bayar; “Başrol Sen”, “Sonsuzluk Haber Verdi”, “Duygusal Zorba”, “Kara Kedi”, “Alışır Mıyız, Barışır Mıyız”, “Dejavu”, “Yüzüğü Hala Parmağında” ve “Nasıl Kıydın” parçalarına albümde yer verdi. 12 parçadan oluşan albümde Bayar’ın yeni nesil alternatif tarzı öne çıkıyor.

Albümün tamamının söz ve müziğinin yanı sıra aranjesinde de Burak Can Bayar imzası var, mix ve masteringler ise deneyimli isim Özgür Yurtoğlu’na emanet. Farklı enstrümanlara yer verilen parçalarda elektro bağlama “Sonsuzluk Haber Verdi”de Erkan Adlin icrasında yer alıyor. Bağlama dışındaki diğer tüm enstrüman icralarını ise müzikal kimliği ile ön plana çıkan Burak Can Bayar yapıyor.

Elektro gitarların yoğunlukta olduğu parçalarda akılda kalıcı bas gitar riffleri ve etkili synth soundları ile beraber akustik davul kullanılan albümün tamamı analog teyp makinasında kaydedilmesi ön plana çıkıyor.

Albümün çıkış parçası “Sonsuzluk Haber Verdi” albümün genelinde yer alan zaman temasının sanatçı üzerindeki psikolojik etkisi ve zaman takıntısını en iyi betimleyen parçalardan.

Albümden 3 parçayı Abdullah Yazıcı yönetmenliğinde kliplendiren Bayar “Akrebin Dansı”, “Gelir Bahar” ve “Bunu Ben İstedim” kliplerini Youtube’da NetD kanalında yayınladı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish