Bruce Willis’in eşi Emma aktörün sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi: Durumunun farkında olup olmadığını anlamak zor

Eşi Bruce Willis’e demans teşhisi konduğundan bu yana Emma Heming Willis ilk kez TODAY’in ortak sunucusu Hoda Kotb ile özel bir röportajda evdeki durumunu paylaştı.

Konuşma sırasında Heming Willis, Bruce Willis’in frontotemporal demans hastası sağlığı ve yaşamıyla ilgili güncel bilgileri paylaştı ve insanların bu gibi rahatsızlıklara sahip sevdiklerinin bakımı konusunda bilmeleri gerekenleri anlattı.

Heming Willis TODAY’de “Demans zordur” dedi. “Teşhis konulan kişi için de zor, aile için de zor. Bruce, ben veya kızlarımız için de durum farklı değil. Bunun bir aile hastalığı olduğunu söylüyorlar, gerçekten de öyle.”

Heming Willis, kocasının durumunun farkında olup olmadığını bilemediklerini söyledi.

“Bunu bilmek zor” dedi.

Bruce Willis’in son sağlık durumu:
Mart 2022’de Bruce Willis’in ailesi, kendisine afazi teşhisi konulduğunu kamuoyuna açıkladı ve bu da onun oyunculuktan uzaklaşmasına yol açtı.

TODAY.com daha önce bu bozukluğun kişinin dil işleme ve iletişim yeteneklerini etkilediğini açıklamıştı. Afazili bir kişi örneğin konuşmayı anlamada veya okuma v yazmada zorluk yaşayabilir.

Şubat 2023’te Bruce Willis’in ailesi onun sağlığıyla ilgili başka bir güncelleme paylaştı. Bu kez durumunun “ilerleme gösterdiğini” ve kendisine frontotemporal demans teşhisi konduğunu ortaya çıkardılar.

kaynak

fotoğraf: Tallulah ve Bruce Willis, instagram

tr_TRTurkish