‘Barbie’ görüntü yönetmeni, Michael Cera’nın ‘Jaws’tan ilham alan ve silinen komik ‘Barbie’ sahnesini anlatıyor

Bu yılın rekortmeni Barbie filminin IMAX’te bir hafta boyunca daha önce hiç görülmemiş görüntülerle özel versiyonu yayınlandı.

Filmin görüntü yönetmeni Rodrigo Prieto, Steven Spielberg’ün filminden ilham alan bir sahne de dahil olmak üzere, daha önce hiç görülmemiş birçok sahnenin ortaya çıkacağını söyledi.

Variety’ye konuşan Prieto, Michael Cera’nın sevilen karakteri Allan’ın 1975 tarihli gerilim filmindeki acımasız canavarı taklit ettiği silinmiş sahneyi detaylandırarak “Jaws’ı taklit eden bu çekimi Allan’la yaptık. Ken bir dalgaya çarpıp havada uçtuğunda dehşete düşüyor. Polis memurunun suda yenen birini gördüğü bir an var.”

“Kamera bunu iterek yapıyor; bu, yakınlaştırma kullandığınız ve aynı anda geriye yakınlaştırırken karakterin içine girdiğiniz bir hareket. Sonuç olarak arka plan değişiyor; çekim ve performansı çok dramatik.”

Prieto, filmin yönetmeni Greta Gerwig’in o ana doyamadığını belirterek “çektiğimizde gülmeden duramadı” ve “video asistanından sadece gülmek için filmi tekrar oynatmasını istedi” diye ekledi.

Görüntü yönetmeni aynı zamanda Will Farrell’ın “Barbie” yapım ekibinin kendi hata filmlerini hak ettiğini söylediği çıkışlarıyla da dalga geçiyor.

“Will Ferrell söz konusu olduğunda, hadi ama – bundan dolayı hataları olmalı çünkü o çok çılgınca şeyler ortaya attı” dedi. “Etrafındaki tüm oyuncular gülmekten kırıldı. Hepimiz eğleniyorduk ve pek çok doğaçlama anının çıkarılması gerekiyordu.”

Prieto ayrıca filmin anlatıcısı Helen Mirren ve Barbie’nin hamile arkadaşının yer aldığı bir “Doğumdaki Midge” sahnesinin bulunduğunu doğruladı. “Helen Mirren’in kamerayı engellediği küçük bir an daha oldu. Aslında daha fazlasını söyleyemem” dedi.

Variety

tr_TRTurkish