“Boundaries” Kadınların Günlük Yaşamda Maruz Kaldıklarını Anlatıyor

“Boundaries” kadınların günlük yaşamları içinde hissettikleri erkek egemen baskıya dikkat çekiyor.

The Huffington Post’un aktardığına göre, her dört kadından biri yaşamı sırasından cinsel saldırıya uğruyor. Bu ana akım medyanın kadınları nesnelleştirmesinin bir sonucu mudur? Birçok neden varsayabiliriz. Sonuçta beyin, neyin gerçek neyin hayal olduğu fark edemeyebilir. Sonuç olarak, ortalama bir kadının saygıya layık bir kişiden daha çok bir nesne olarak görülmesi neredeyse normal hale gelmiştir.

“Boundaires” fotoğraf serisi sadece bunu ortaya çıkarmaya çalışıyor. GOOD haberleri, fotoğrafçı Allaire Bartel tarafından yaratılan tartışmalı derleme, kadınların günlük yaşamlarında sıradan bir günde hissettikleri erkek etkin baskıya dikkat çekiyor.

Bartel internet sitesinde açıklıyor:

Ben kadınların ezilmesinin sadece aşırı izole olaylardan (tecavüz ve fiziksel istismar gibi)  oluşmadığı aynı zamanda gün boyunca daha küçük formlardan hissedilebileceği fikrini ifade etmek için özellikle kararlıydım. Erkek hakkı kavramı erkeğin kolu ile temsil edilir ve çeşitli eylemler gerçekleştiren eller kadın vücudu ve yaşamı üzerinde izinsizce müdahalecidir.

Fotoğrafların tümü genç profesyonel bir kadının günlük hayatı içinde gerçekleşiyor. Yogadan bardan bir içki almaya kadar kadının sürekli hissettiği istenmeyen erkek dikkati.

In The Kitchen

Credit: Allaire Bartel

At The Office

Credit: Allaire Bartel

In The Gym

Credit: Allaire Bartel

Out For A Drink

Credit: Allaire Bartel

Walking Alone

Credit: Allaire Bartel

Fotoğraflar: Allaire Bartel

tr_TRTurkish