Borusan Müzik Evi sahnesinde bu hafta: Son of Goldfinger ve Hermes

Borusan Müzik Evi sahnesinde bu hafta iki dikkat çekici konser yer alıyor. 15 Kasım Cuma akşamı Nova Muzak konser serisi kapsamında, avangard caz dünyasının aynı sahnede buluşan üç yıldızı David Torn, Tim Berne ve Chess Smith’in yeni albümü Son of Goldfinger İstanbullu müzikseverlerle buluşacak. 16 Kasım Cumartesi akşamı ise Burak Özdemir’in Berlin merkezli topluluk Musica Sequenza için ürettiği, tarihi barok enstrümanlarıyla elektronik müziğin birleşiminden oluşan “Hermes” projesi sahnede olacak.

Sun of Goldfinger, avangard caz dünyasının üç yıldızının; David Torn, Tim Berne ve Chess Smith’in yeni projesi… Topluluk, kendine has gitar tonu ve teknikleriyle elektrikli gitarda çığır açmış Amerikalı müzisyen, yapımcı ve besteci David Torn ile son 30 yılın en önemli öncü saksofoncularından Tim Berne ve Marc RibotSecret Chiefs 3, Fred Frith ve John Zorn gibi müzisyenlere eşlik etmenin yanı sıra kendi müziklerini de yapan Chess Smith’in bir araya gelmesinden oluşuyor. Sun of Goldfinger, ECM’den çıkardıkları ilk albümün Avrupa turnesi kapsamında Kod Müzik işbirliğiyle gerçekleşen Nova Muzak serisinin 30.’sunun kutlandığı ilk konserde, 15 Kasım Cuma akşamı müzikseverlerle buluşacak.

Mitolojik dünyadan ilhamla: “Hermes”

Burak Özdemir’in Berlin merkezli topluluk Musica Sequenza için ürettiği, tarihi barok enstrümanlarıyla elektronik müziğin birleşiminden oluşan ‘Hermes’ projesi ise, 16 Kasım Cumartesi akşamı Borusan Müzik Evi sahnesinde olacak. Mitolojik dünyadan etkilenerek oluşturulan Hermes projesi, dinleyiciyi adeta çağdaş bir kabilenin kadim ritüellerine davet ediyor. Elektronik ve melodik tekno müziğin antik ruhunu çağırmakla kalmayıp, onları antik enstrümanlarla doğaçlama bir diyalogda bütünleştiren Hermes, destansı finaliyle dinleyicileri derinden etkileyecek.

PROGRAM

NOVA MUZAK #30.1

SUN OF GOLDFINGER

(DAVID TORN & TIM BERNE & CHESS SMITH)

15 KASIM 2019 CUMA 20.30 BORUSAN MÜZİK EVİ

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

DAVID TORNelektronik gitar, live looping, elektronikler
TIM BERNE alto saksofon
CHES SMITHdavullar, elektronikler, tanbu

MUSICA SEQUENZA ‘HERMES’

16 KASIM 2019 CMT 20.30 BORUSAN MÜZIK EVI

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

tr_TRTurkish