Borusan Contemporary’de ACI REÇETE #02’ye Farklı Bakışlar

Borusan Contemporary, ACI REÇETE #02 sergisi üzerine dijital bir konuşma serisine başlatıyor.

Serinin 27 Kasım 2020 tarihinde saat 18:00’de Borusan Contemporary’nin YouTube kanalından yayınlanacak “ACI REÇETE #02’ye Farklı Bakışlar” başlıklı ilk konuşmasına Borusan Contemporary Müdürü Dr. Kumru Eren, sergi küratörü Dr. Necmi Sönmez ve sanat yazarı/küratör Osman Can Yerebakan katılacak.

Borusan Contemporary, :mentalKLINIK sanatçı ikilisinin (Yasemin Baydar, Birol Demir) Kovid-19 koşullarının değişime zorladığı sanat dünyasına acı bir reçete olarak sunduğu ACI REÇETE #02 sergisi kapsamında dijital bir konuşma serisi düzenliyor.

Borusan Contemporary’nin internet sitesi üzerinden 7/24 yapılan canlı yayın ve İstiklal Caddesi’ndeki Borusan Müzik Evi vitrinine kurulan ekran aracılığıyla sanat izleyicisi ile buluşan sergi üzerine kurulan konuşma serisinin ilki 27 Kasım Cuma günü 18:00’de Borusan Contemporary’nin YouTube kanalında yayınlanacak.

Konuşmada, sanatın yeni şekillenen zorluklar karşısında nasıl bir yanıt geliştirebileceği, yeni görsellik kavramlarını ve biçimlerini gündeme getiren sergi üzerinden yorumlanacak.

Serinin “Performatif İzleyicilik (:MENTALKLINIK’in Tezat Estetiği), Üçüncü Bir Pozisyon Almak” başlıklı ikinci etkinliği,16 Aralık Çarşamba günü Borusan Contemporary’nin YouTube kanalında yayında olacak. Bu ikinci etkinlikte konuşmacı olarak Ayşe Draz ve Carl De Smet yer alacak. Etkinlik dili İngilizce olacak.

“Hibrid Gerçeklik, Acı Reçete_21. Yüzyılda Yeniden Malzemesizleşme (:MENTALKLINIK)” başlıklığını taşıyan son konuşması ise 15 Ocak 2021 Cuma günü Borusan Contemporary’nin YouTube kanalında yayınlanacak dijital sohbetin dili İngilizce olacak.

ACI REÇETE #02 sergisi, 31 Ocak 2021 tarihine kadar Borusan Contemporary’nin internet sitesi üzerinden 7/24 canlı olarak izlenebilir.

tr_TRTurkish