Bon Jovi’nin Hikayesini Ele Alan Bir Belgesel Dizisi Geliyor

Bon Jovi hakkında yeni bir belgesel dizi, geçmiş ve şimdiki üyelerin iş birliğiyle yayın platformu Hulu’ya geliyor. Dizi, grubun solistini “en savunmasız” anlarında göstermeyi vaat ediyor.

Dört bölümlük yapım, “Thank You, Goodnight: The Bon Jovi Story”, rock, metal ve pop türleri arasında köprü kurmasıyla tanınan grubun tarihini ele alacak.

Bon Jovi 1983 yılında Sayreville, New Jersey’de kuruldu. O zamandan beri grup, tam zamanlı ve turne müzisyenlerinden oluşan geniş bir kadroya sahip oldu. Şu anda solist Jon Bon Jovi, gitarist Phil X, basçı Hugh McDonald, klavyeci David Bryan ve davulcu Tico Torres’ten oluşuyor.

Kurucu basçı Alex John Such 1994 yılında ayrıldı ve 2022 yılında vefat etti. 1983’ten beri grupla birlikte olan gitarist ve söz yazarı Richie Sambora ise ailesiyle daha fazla vakit geçirmek için 2013’te gruptan ayrıldı.

“Thank You, Goodnight: The Bon Jovi Story”, 26 Nisan’da Hulu ekranlarında olacak. Dizinin açıklamasında şöyle deniyor: “Hayatta bir kez rastlanan bir yeteneğin hikayesi ne kadar heyecan vericiyse, Jon Bon Jovi gibi bir efsanenin en hassas anlarını hala yaşarken dünyaya açması da o kadar ender rastlanan bir durumdur.”

Kitapta kişisel videolar, yayımlanmamış demolar, şarkı sözleri ve “Jersey Shore kulüplerinden gezegenin en büyük sahnelerine uzanan yolculuğu anlatan daha önce hiç görülmemiş fotoğraflar” yer alacak.

Belgesel haberinin ışığında Sambora bir yeniden birleşme turnesinin ihtimal dışı olmadığını da söyledi. Gitarist kasım ayında People’a verdiği demeçte “Grup ve benim katıldığım şeyler hakkında bir belgesel yapılıyor ve insanlar gelip bizi çalarken görmek istiyor ve bu herkesi mutlu edecek” dedi ve ekledi,

Yani, esasen, bu noktada bunu yapmanın nedeni bu. Yani evet, kesinlikle olabilir. Bu sadece herkesin bunu yapmaya ne zaman hazır olacağı ile ilgili bir soru. Bu büyük, devasa bir girişim olacak.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Faroutmagazine.co.uk

What's your reaction?

tr_TRTurkish