Bon Jovi Yeni Albümü “Forever”ı İlk Single “Legendary” ile Duyurdu

Bon Jovi, 7 Haziran’da Island Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “Forever” isimli yeni albümünü duyurdu. Grup, albümün ilk single’ı “Legendary”nin videosunu da duyuruyla birlikte paylaştı.

Pop rock marşı kıvamındaki şarkı, coşkulu nakarat kısmı ve genel anlamdaki pozitif atmosferiyle gelecek albüme dair ilk ipuçlarını ulaştırıyor kulaklarımıza.

Ultimate Classic Rock’a verdiği bir röportajda şarkı hakkında konuşan Bon Jovi, şarkının karısına bir övgü olduğunu açıkladı. “Kahverengi gözlü kız, tabii ki bir Van Morrison selamlaması, ama bu durumda değil. O benim karım,” diye açıklıyor Bon Jovi. “Bu süreç boyunca sadakatle yanımda oldu: ‘Ve kahverengi gözlü kız/ O bana inanıyor/ Efsanevi. İşte bu. 62 yaşındayım, kim ve neyim, işte bu.”

Jon Bon Jovi grubun 2020’deki “2020”den bu yana çıkardığı ilk albüm olacak “Forever” için “Bu albüm neşeye bir dönüş” dedi. “Yazım aşamasından kayıt sürecine kadar bu, sesi aç, iyi hisset Bon Jovi.”

Bon Jovi bu yıl grup olarak 40. yıl dönümlerini kutluyor. Yeni albümün yanı sıra, kariyerlerini kapsayan bir Hulu belgesel dizisi olan “Thank You, Goodnight: The Bon Jovi Story”, 26 Nisan’da ilk gösterimini yapacak.

Dört bölümlük belgesel dizi, grubun ve solisti Jon Bon Jovi’nin kırk yılını anlatacak ve kişisel videolar, yayımlanmamış ilk demolar, orijinal şarkı sözleri ve daha önce hiç görülmemiş fotoğraflar dahil dolu bir içerik sunacak.

Yeni albümde kurucu üyeler Bon Jovi, klavyeci David Bryan ve davulcu Tico Torres’e basçı Hugh McDonald ve gitarist Phil X eşlik ediyor.

Yeni şarkı “Legendary”nin, Dano Cerny tarafından yönetilen klibini, albüm şarkı listesi ve kapak görselini aşağıda bulabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Bon Jovi “Forever” şarkı listesi:

01. Legendary

02. We Made It Look Easy

03. Living Proof

04. Waves

05. Seeds

06. Kiss The Bride

07. The People’s House

08. Walls Of Jericho

09. I Wrote You A Song

10. Living In Paradise

11. My First Guitar

12. Hollow Man

Bon Jovi, photo by Mark Seliger

tr_TRTurkish