Bob Dylan Yeni Konser Albümü ‘Shadow Kingdom’ı Duyurdu

Bob Dylan, 2021 tarihli konser filmi ‘Shadow Kingdom’ın albüm versiyonunu yayımlayacağını duyurdu. Albüm, 2 Haziran’da Columbia Records ve Legacy Recordings aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak.

Shadow Kingdom’ın film versiyonu ilk kez Temmuz 2021’de gösterime girdi ve Dylan’ın diskografisinin ilk otuz yılındaki şarkılardan oluşan sürükleyici bir setlist içeriyordu.

Dylan, aralarında bas, akordeon ve gitarda Big Thief’ten Buck Meek’in de bulunduğu sade bir toplulukla birlikte “When I Paint My Masterpiece”, “I’ll Be Your Baby Tonight”, “It’s All Over Now, Baby Blue” ve daha fazlasını seslendiriyor.

Shadow Kingdom’ın albüm versiyonu dijital, CD ve 2xLP vinil formatlarında mevcut olacak. Orijinal setlistten 13 şarkının yer aldığı albümde ayrıca enstrümantal bir kapanış şarkısı olan “Sierra’s Theme” de yer alacak.

Dylan, albüm duyurusuyla birlikte “Watching the River Flow”un Shadow Kingdom yorumunu da paylaştı. Güncellenmiş sözler ve klasik bir Dylanesque vokal performansı içeren heyecan verici, bir blues aranjmanı olan şarkının, gösterinin enerjisini ve Dylan’ın dinleyicilerini bir yolculuğa çıkarma konusundaki kalıcı yeteneğini aktardığını belirtmek gerekiyor.

Bob Dylan “Shadow Kingdom” şarkı listesi:

01. When I Paint My Masterpiece

02. Most Likely You Go Your Way (And I’ll Go Mine)

03. Queen Jane Approximately

04. I’ll Be Your Baby Tonight

05. Just Like Tom Thumb’s Blues

06. Tombstone Blues

07. To Be Alone with You

08. What Was It You Wanted

09. Forever Young

10. Pledging My Time

11. Wicked Messenger

12. Watching the River Flow

14. Sierra’s Theme

Consequence.net

tr_TRTurkish