Bob Dylan Biyografisinde Pete Seeger’ı Benedict Cumberbatch Oynayacak

Benedict Cumberbatch’in, yakında izleyiciyle buluşacak Bob Dylan biyografisinde efsanevi halk müzisyeni Pete Seeger’ı oynayacağı onaylandı.

“Complete Unknown” isimli filmin yönetmenliğini James Mangold üstleniyor ve Timothée Chalamet Bob Dylan’ı canlandırıyor.

Haber, yönetmen James Mangold’un son filmi Indiana Jones and the Dial of Destiny’nin Cannes Film Festivali’ndeki gösteriminin ardından Deadline tarafından doğrulandı. Mangold ayrıca Elle Fanning’in filmde başrol oynayacağını söyledi.

2014 yılında hayata gözlerini yuman Seeger, Dylan’ın müzikal yetişmesinde önemli bir etkiye sahip oldu ve hem müzik hem de aktivizm perspektifinden Dylan üzerinde derin bir etki yarattı. Buna karşılık Seeger, Dylan’ın ilk dönemlerinden itibaren bir destekçisiydi ve ilk albümünün Columbia Records’tan çıkmasına yardımcı oldu. Ayrıca Dylan’ı Newport Halk Festivali’nde (Seeger’in yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptığı) çalmaya davet etti.

Complete Unknown, Dylan’ın New York’a gelişine kadarki erken kariyerini anlatacak. Timothée Chalamet, Dylan’ı oynayacak ve tüm şarkıları kendi söyleyecek, Monica Barbaro da 1960’ların başında şarkılarını kaydeden ilk büyük sanatçılardan biri olan Joan Baez’i oynamak için imza attı.

Dylan’ın yönetici yapımcı olduğu ve senaryosunun Mangold ile Jay Cocks’a (Gangs of New York) ait olduğu filmin çekimlerinin ağustos ayında başlayacağı duyurulmuştu.

nme.com

tr_TRTurkish