Blue Öyster Cult Gelecek Albümü Ghost Stories’i Yeni Şarkı “So Supernatural” ile Duyurdu

Rock tarihinin efsanevi gruplarından Blue Öyster Cult yeni albümü Ghost Stories’i duyurdu ve 12 Nisan’da dinleyiciyle buluşacak albümden “So Supernatural” single’ını paylaştı.

Albüm, grubun arşivlerindeki “kayıp mücevherlerden” oluştuğu için biraz alışılmadık bir yapıya sahip. Basın bülteninde “rock’ın son 50 yıldaki en ikonik demirbaşlarından birinin kayıt mirasına uygun bir final” olarak lanse edilen albüm, aynı zamanda grubun son albümü gibi görünüyor.

Orijinal ana kayıtlar arşivden çıkarılarak dijital ortama aktarıldı ve ardından Richie Castellano ile birlikte kalan orijinal üyeler Eric Bloom ve Donald “Buck Dharma” Roeser ve davulcular Albert Bouchard ve Rick Downey (ayrıca Joe Bouchard tarafından kaydedilen ek overdub’lar) tarafından AI geliştirme ve yeni stüdyo kayıtları kullanılarak yeniden hayal edildi.

“So Supernatural”ın melodik ve orta tempolu groove’u kesinlikle grubun klasik dönemini yansıtırken, özellikle Spectres’i hatırlatıyor. Ancak parlak modern prodüksiyon ve ekstra sonik boya katları ile işleniyor.

Grup Ghost Stories’in arkasındaki süreci “de-mixed” ve “re-mixed” olarak tanımlarken, prodüksiyonu Steve Schenck ve Castellano üstlendi. Dijital transferler George Geranios tarafından yapıldı ve albümün mastering’i Sam Stauff tarafından gerçekleştirildi.

Albümün 12 şarkılık şarkı listesinin büyük kısmı 1978 ve 1983 yılları arasında kaydedilen parçalardan oluşurken, 2016 tarihli stüdyo parçası “If I Fell”in yanı sıra MC5’in “Kick Out the Jams” şarkısının bilinen tek konser cover’ı da albümde yer alıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Blue Öyster Cult ‘Ghost Stories’ şarkı listesi:

01. Late Night Street Fight

02. Cherry

03. So Supernatural

04. We Gotta Get Out of This Place

05. Soul Jive

06. Gun

07. Shot in the Dark

08. The Only Thing

09. Kick Out the Jams

10. Money Machine

11. Don’t Come Running

12. If I Fell

13. Roadhouse Blues [Japanese Bonus Track]

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish