Björk, Rosalia Ortak Çalışması Yeni Şarkı “oral” Yayında

Björk, Rosalía ile yeni ortak çalışması “oral”ı paylaştı.

Sega Bodega’nın yapımcılığını üstlendiği parçadan elde edilen gelirin tamamı şarkıcının memleketi İzlanda’daki aşırı balık yetiştiriciliğiyle mücadeleye aktarılacak.

Björk bir Instagram paylaşımında, “oral” için vokal parçasını ilk olarak yaklaşık 25 yıl önce, Rosalía’nın şu anda olduğu yaşlardayken yazdığını ve kaydettiğini paylaştı. Dancehall müziğinden esinlenen Björk, Katalan pop yıldızının “türle ilgili deneyleri ve inanılmaz sesinin, yirmi yılı aşkın bir süre sonra onu şarkı için bariz bir konuk haline getirdiğini” ekledi.

Açık ağ kafeslerde endüstriyel somon yetiştiriciliği çevre için korkunç bir şey,” diye devam ediyor Björk paylaşımında. “Çiftlik somonları büyük acılar çekiyor ve gezegenimize ciddi zararlar veriyor. Bu, gıda üretmenin olağanüstü acımasız bir yoludur. Açık ağ kafes endüstrisine karşı mücadele, gezegenin geleceği için verilen mücadelenin bir parçasıdır… Bunu hala tersine çevirebiliriz.”

Carlota Guerrero’nun yönettiği “oral” şarkısının klibinde iki şarkıcı estetik açıdan son derece hoş bir dövüş sanatları maçında karşı karşıya geliyor. Bu belki de bencil kararlarının feci yan etkilerinin ortaya çıkmasını utanmadan izleyen iktidardaki insanlara bir gönderme.

“Oral”ın müzik videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish