Bitmiş İlişkiler Müzesi

Aşklar biterken geride kalan sadece duygusal yükler değil, bolca fiziksel kanıt da kalıyor. Tüm aşk yazışmaları, paylaşılan eşyalar, hediyeler ve diğer duygusal efemera yıllar bize musallat olabiliyor. Peki, onlarla ne yapacağız? Geri mi vereceğiz? Uzağa mı fırlatacağız? Yakacak mıyız?

Bunların yerine bir müzeye bağışlamak daha iyi olmaz mı?

The Museum of Broken Relationships (Bitmiş İlişkiler Müzesi) Mayıs 2016’da Los Angeles’da açılıyor ve insanlardan biten ilişkilerinden kalan eşyaları bağışlamasını istiyor. Bu müze kendi türündeki ikinci müze. İlkini Hırvatistan Zagreb’te sanatçılar Olinka Vištica ve Dražen Grubišić ayrılıklarının ardında açmışlardı.

brokenships3

Sergi uzun bir ayrılıktan sonra kalan duygu ve anıların birçok fiziksel kanıtını topluyor. Bir zamanlar hoşa giden iç çamaşırlarını, kavgalarda parçalanan eşyaları ve elbette aşk notlarını düşünün… Müzenin hedefi ziyaretçilerine kendi ilişkileyle barışık olmaları için yardım etmek, bu ister başkalarının eşyalarının içinde arayıp bularak ya da kendi eşyalarını vererek yapabilirler…

brokenships

Müze koleksiyona daimi katkıda bulunarak duygusal çöküşü aşmak için bir fırsat sunuyor. Genellikle kişisel deneyimi, yerel kültür ve tarihi ön plana çıkaran sergi, onları keşfetmek için evrensel değerler çerçevesinde sunuyor ve getirebildikleri rahatlamayı hissettiriyor.

Müzeye bağışlananlar anonim olarak sergileniyor. Daha fazla bilgi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

This vase of paper flowers was donated by an Angeleno.

brokenships4

Museum of Broken Relationships

What's your reaction?

tr_TRTurkish