Biri Sonunda Kahve Yapan Bir Alarmlı Saat Yaptı

Bu soru herkesin en az bir kez aklından geçmiştir: “Biri ne zaman kahve yapan bir alarmlı saat icat edecek?” O biri nihayet bu işi aklına koydu. The Barisieur, taze pişmiş kahvenin kokusuyla uyanmanızı sağlayan otomatik bir alarmlı pişirici.

Kahve makinesi suyu ısıtır ve kahve/çay kendi kendine demlenir –tek yapmanız gereken bir gece önceden doldurmak.

Şeker ya da süt alır mıydınız?

Gece boyunca sütün taze ve soğuk kalması için özel bir bölme ve bir de şeker çekmecesi var.

Bir USB portal ile telefonunuzu şarj da edebiliyorsunuz ve oda karanlık olduğunda çok parlak olmayan bir ışık sensoru da bulunuyor. Kulağa rüya gibi geliyor, değil mi? Maalesef henüz teknik olarak uygun değil. Ayrıca popüler kahve dükkanlarında görebileceğiniz bir filtre aparatı gibi havalı ve minimal görünüyor. The Barisieur, Londralı endüstriyel tasarımcı Josh Renouf tarafından başlatılan bir proje.

Renouf gece yapılan bu hazırlık sürecinin gerçekte uyumaya teşvik edebileceğini söylüyor ve bu konuda internet sitesine şunları yazdı “Bu uyumadan önce, bedene ve zihne dinlenmek ve gevşemek için sinyal gönderen teşvik edici bir ritüel.”

Aynı şekilde sabahlarınızı da kolaylaştıracak…

Evet, 230 pound cebinizden çıkacak –kuşkusuz biraz pahalı– ama bir kap java olmadan sabahları fonksiyonlarınız harekete geçmiyorsa desteklenecek için iyi bir proje.

Ya da sulandırılmış dükkan kahvesiyle yetineceksiniz…

tr_TRTurkish