Beth Orton Yaklaşan Albümünün Yeni Şarkısı “Friday Night”ı Klibi Eşliğinde Paylaştı

Beth Orton yeni single’ı “Friday Night”ı klibiyle birlikte paylaştı.

Şarkı Orton’un, 23 Eylül’de Partisan Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak yeni albümü “Weather Alive”dan paylaşılan üçüncü kayıt oluyor. Bundan önce albümden, “Forever Young” ve albümün başlık şarkısı yayına sürülmüştü.

Yeni single hakkında konuşan Orton, “Friday Night, nelerden vazgeçip neye teslim olacağına karar vermeye çalışan biri. Tutku mu, duygu karmaşası mı?” diyor.

Çoğumuz bırakın kalanları, bizim için yitirilenlere duyduğumuz sevgiyi nereye koyacağımızı anlamakta zorlanıyoruz. Bazen sonlar ve başlangıçlar arasındaki boşluklarda, geçmişin anılarında ya da kayıp zamanın arayışında bilgeliği bulmaktan başka doğru cevap yoktur, yaptığımız seçimlerin her zaman yan etkileri vardır.”

Yaşayan birinin iç diyaloğunu, neyin boş ve neyin savaşmaya değer olduğunu dinliyor ve yol boyunca en az zararı vermeye çalışıyoruz. Cuma gecesi, haftayı daha katlanılabilir kılan gece olduğu için umut var.”

Orton bir açıklamada ise yeni albümü, “bir ömür boyu süren anıları ve deneyimleri, mücadelelere, iyileşmeye ve güzelliğe değinen hikayelerle harmanlayan bir albüm” olarak tanımlanıyor.

Albümdeki iş birlikçiler arasında The Smile davulcusu Tom Skinner, caz müzisyeni saksafoncu Alabaster dePlume, multi-enstrümantalist/besteci Shahzad Ismaily ve The Invisible’ın basçısı Tom Herbert yer alıyor.

“Friday Night”, Orton’un kendi yönettiği ve Yunanistan’ın Hydra adasında çekilen klibiyle servis edildi.

Fotoğraf: Eliot Lee Hazel

What's your reaction?

tr_TRTurkish