Beth Gibbons Yaklaşan Albümden Yeni Single “Reaching Out”u Paylaştı

Portishead solisti Beth Gibbons, Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğindeki Domino Record Co. aracılığıyla 17 Mayıs’ta dinleyiciyle buluşacak albümü “Lives Outgrown”ın yeni single’ı “Reaching Out”u paylaştı.

“Reaching Out”, şubat ayında albümün tanıtımına eşlik eden “Floating On A Moment”ın ardından yaklaşan albümden yayımlanan ikinci single oldu.

Usul usul bir giriş sonrası nefesliler ve davulların kollarında yükselen şarkı, Gibbons’ın etkileyici vokali ve yaylıların katkısıyla hayli dramatik ve sinematik hissiyat yaratıyor.

Son on yılda yazılan şarkıları içeren albümün prodüktörlüğünü James Ford (Arctic Monkeys, Depeche Mode, The Last Dinner Party ile çalışmalarıyla da tanınan James Ford ve Beth Gibbons üstleniyor. Ek prodüksiyon ise Talk Talk davulcusu Lee Harris’e ait.

Yapılan basın açıklamasına göre, Gibbons’ın bugüne kadarki en kişisel çalışması olacak ‘Lives Outgrown’, Gibbons’ın kişisel hayatında yaşadığı değişimler üzerine düşünmesini ve daha iyimser bir bakış açısı yaratmasını sağlayacak.

Gibbons “Umutsuz bir hayatın nasıl bir şey olduğunu fark ettim ve bu hiç hissetmediğim bir üzüntü oldu. Daha önce geleceğimi değiştirme yeteneğim vardı ama vücudunuzla karşı karşıya geldiğinizde ona istemediği bir şeyi yaptıramazsınız,” diyerek albümün arkasındaki ilhamı anlatıyor.

Şarkılar anneliğe, kaygıya, menopoza (Beth bunu çeşitli şekillerde “büyük bir denetim” ve “dizlerinizin bağını çözen büyük bir çöküş” olarak tanımlıyor) ve kaçınılmaz olarak ölümlü olmaya da değiniyor.

Yeni şarkı “Reaching Out” görsel sanatçı Weirdcore ile birlikte hazırlanan interaktif bir müzik videosuyla birlikte servis edildi.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Bet Gibbons, photo credit Netti Habel

tr_TRTurkish