Ben Howard Gelecek Albümünü Yeni Single “Couldn’t Make It Up” ile Duyurdu

Ben Howard, çıkış single’ı “Couldn’t Make It Up” ile yeni albümü “Is It?”i duyurdu.

16 Haziran’da Island aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albüm, İngiliz şarkıcı-söz yazarının beşinci tam uzunluktaki albümü olacak ve 2021 tarihli “Collections From The Whiteout” sonrası ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapacak.

On parçalık albüm, Fransa’nın güneyinde bulunan Le Manoir de Léon stüdyolarında on gün boyunca kaydedilirken, Howard’ın yaşadığı iki geçici iskemik atak sonrası dönemi ele alıyor.

Howard “Bunun saçmalığına, küçücük bir pıhtı ile insanın tüm yetilerini kaybetmesine engel olamadım. Gerçekten albümün yazımını yıprattı,”diyor. İki felçten ilki Mart 2022’de, 35 yaşındaki Howard bahçesinde otururken yaklaşık bir saat boyunca net düşünemez, cümle kuramaz veya konuşamaz durumdayken meydana geldi. Howard ikincisinin ise bundan bir ay sonra meydana geldiğini açıkladı.

Sonraki aylarda Howard, her biri kesin olmayan sonuçlarla geri gelmesine rağmen “kafa karıştırıcı bir zamandı” dediği bir dizi hastane testinden geçti.

Ivor Novello Ödüllü söz yazarı, gelecek albümün duyurusunu taçlandırmak için ilk single’ı ‘Couldn’t Make It Up’ı paylaştı.

nme.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish