Baturalp’ten Yaz Tadında Bir Festival Şarkısı: ‘11’

Baturalp yeni şarkısı ‘11’ ile huzurlarınızda.

Alternatif sahnenin en dikkat çekici isimlerinden Baturalp, diskografisine eklediği ‘Romantik Manifesto’ albümü sonrasında da hız kesemden yepyeni tekliler yayımlamaya devam ediyor.

Teker teker single’lar halinde paylaşılan albümü ‘Romantik Manifesto’nun ardından Baturalp yeni yıla mart, nisan aylarında sırasıyla ‘Üzümlü Kek ve Angut’ ve ‘Nasıl Unutabilirim Seni’ şarkılarıyla giriş yapmıştı. Mayıs ayı sonunda ‘Meczup Yürek’ ile bir anda vites artıran Baturalp, ağustos ayında “Harbiden” ve eylül ortası ise ‘Aniden’i paylaşarak takip edilesi şarkılar serisini sürdürmüştü.

Yeni şarkı ‘11’ ise yüzde yüz rock bir şarkı olarak dinleyiciyle buluşuyor.

2000’lerin başına uzanan bir soundun kollarında, alternatif rock ve pop punk hissiyatı ile adım adım yükselen şarkı, Baturalp’in kendine has sözel aktarımıyla rotasını belirliyor. “Yanında var mı biri? Umrumda değildi aptal yüreğim bekliyor seni, hala / Aklında var mı biri? Öyleyse öldür beni, sevmemeliyim artık seni, aptal gibi…” Tabii damakta lezzet bırakan gitar işlemeleri de işin imzası.

Baturalp şarkının kayıt süreci ile ilgili şu detaylara değiniyor: “11, yine tek gün içerisinde duo olarak kaydettiğimiz bir kayıt oldu, çatır çatır çaldık, tertemiz oldu, süper oldu, mis gibi rock oldu, ergenliğimin soundunu yakalamaya çalıştık ve yakaladık, yaz tadında festival şarkısı oldu ama eşek ne anlar hoşaftan

‘11’in sözü, müziği, düzenlemesi Baturalp’e ait. Davulda Çağdaş Topal’ın yer aldığı ve Stüdyo No:5’de tüm kayıtları yapılan şarkının mix’i Ozan Çanak, mastering’i Ahmet Gökhan Coşkun tarafından yapıldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish