Bahar Aylarında Avrupa’da Cazip Tatil Yerleri

Nisan ayı Avrupa’yı ziyaret etmek için en iyi zamanlardan biridir. Yüksek sezon olan yaz ve kışın aksine, düşük sezonda hava güvenilmez olsa da,  daha az turist ve daha ucuz uçak bileti bu mevsimi cazip kılar. Aşağıda altın rengi plajlar ve engebeli kayalıklardan, masalsı göl kenarı kasabalarına ve şehirden kaçış için ideal destinasyonlara kadar bir liste var.

Isola Elba, İtalya

Güneş, deniz ve kum arayan İtalyanların popüler inziva yeri olan Elba, Akdeniz’in az bilinen hazinelerinden biridir. Tuscan sahil şeridine yaklaşık 10 km mesafede olan ve kolayca gidilen bu ada, muhteşem bir gastronomi deneyimi, güzel kumsalları ve çiçekli yamaçlarıyla biliniyor. Anakaradan uzakta olan ada vahşi doğa duygusu taşıyor. Çam ve Akdeniz ormanları boyunca uzanan yollar, etkileyici sahil manzaralarına ve dalış için mükemmel davetkâr altın kumsallarına götürür.

© StevanZZ / Shutterstock

Batı Fiyordları, Norveç

Norveç’in batı sahili, uzun bir kıştan sonra doğanın ısınmasını izlemek için mükemmel bir yerdir. Fiyortların nefes kesen çağrısını karşılık vermemek, onu görmek gelmek imkânsız. Önerilen güzergâh, fırtınalı bir gölden 700 metre aşağıda duran baş döndürücü bir kayalık tepe olan Trolltunga’ya dokunan şelaleleri ve buzul trekleriyle ünlü Hardangerfjord bölgesine geçmeden önce, Norveç’in ikinci büyük şehri olan Bergen’den yolculuğa başlamaktır. Büyük ihtimalle yeryüzündeki en huzurlu ortamlardan biri olan bu doğal dünya, rahatlamak ve doğayla yeniden bağlantı kurmak için mükemmel bir yer.

© Dmitry Pistrov / Shutterstock

Annecy, Fransa

Rahatlıkla Fransa’nın en fotojenik şehirlerinden biri diyebileceğimiz Annecy, keşfedilecek bolca dinlendirici ve romantik lokasyona sahiptir ve küçük kanalları Alpine şehrine Venedik havası verir. Annecy, suyollarının kenarındaki renkli evleri, 14. yüzyılda hapishane tarafından açılan bir kültür merkezi olan Palais de L’ile, Annecy Kalesi ve şehrin animasyon film müzesi ile de ünlüdür. Annecy Gölü ise maceracı turistlere bazı sporları denemeleri için şans verir.

© Rolf E. Staerk / Shutterstock

Halstatt, Avusturya

İkonik Alp köyü Hallstatter See’de barok mimarisinin bir keşfine çıkmak ve muazzam fotoğraflar yakalamak mümkün. Hallstatt tuz madenleri ise dünyanın en eski ve en derinlerinden biri olup, yeraltı tuz gölüyle birlikte turistlerin fazlasıyla cazip bulduğu yerlerden biridir. Pazar meydanına kısa bir yürüyüş yapmak, sizi dünyanın en çok fotoğraflanan yerlerinden birine götürür. Halstatt’ın keyifli dağ evleri, gölün parlak sularına yansır ve ötesinde karlarla kaplı dağlar bulunur. The Eccertal yürüyüş yolu, dağcılar, kâşifler, romantik şairler ve ressamları cezbetmiştir.

© By Rudy Balasko / Shutterstock

El Hierro, Kanarya Adaları

Kanarya adalarının en küçük adası olan El Hierro, 2000 yılında UNESCO Dünya Biyosfer Rezervi olarak ilan edildi. Volkanik hareketler neticesinde oluşan sarp sahil şeridi, dünyanın herhangi bir yerinden farklı olarak, her köşesinde iyi bir fotoğraf fırsatı sunar. El Hierro, Güney ve Batı’daki volkanik mostralarından, Kuzey Batı’daki El Golfo’nun verimli vadisi ve bağlarına ve adanın merkezindeki yoğun çam ormanlarına kadar keşfedilecek çok fazla şey sunuyor. Adanın doğal havuzları -özellikle Charco Azul- mutlaka ziyaret edilmelidir.

© Karol Kozlowski / Shutterstock

Ljubljana, Slovenya

Slovenya’nın güzel ve mimari açıdan önemli başşehri, Avrupa’nın en iyi unsurlarını bir araya getiriyor. 2016’da Avrupa’nın Yeşil Başkenti seçilen Ljubljana’yı bisikletle veya geleneksel nehir teknesiyle gezmek en iyisidir. Şehrin dondurma salonları çok ünlüdür. Aynı zamanda bahar çiçeklerini görmek için en pastoral yerlerden biridir. Slovenya’nın Skocjan Mağaraları, Soca Nehri Vadisi ve sualtı sporları için Bled Gölü de dahil olmak üzere doğal güzelliklerini keşfetmek için mükemmel bir başlangıç noktasıdır.

Birçok dondurma salonu için ünlü olan bu yer, Bahar çiçeğini izleyebileceğiniz en pastoral yerlerden biridir ve Skojcan Mağaraları, Soca Nehri Vadisi ve su sporları için Bled Gölü dahil olmak üzere Slovenya’nın doğal güzelliklerini keşfetmek için mükemmel bir başlangıç noktasıdır.

© By S-F / Shutterstock

tr_TRTurkish