Bade Nosa’nın Yeni Şarkısı “Sakarmeke” Yayında

“Kendim Abla”, “Çiçek Gibi”, “İçimizdeki” şarkılarıyla tanıdığımız Bade Nosa’nın yeni şarkısı “Sakarmeke” 7 Nisan’da dinleyiciyle buluştu.

Bade Nosa’nın hem hayat hem müzik yoldaşı Emre Can Sarısayın’ın sözlerini yazdığı, Bade Nosa’nın bestelediği “Sakarmeke”; birbirlerine anlattıkları hikayelerinden esinlenerek yazılan ve birlikte yaptıkları ilk şarkı.

Alımlı bir kuş olan yalıçapkınına gönlünü kaptıran su kuşu sakarmeke, yalıçapkınına ayak uydurmaya çalışırken onunla yükseklere uçar. Terk edildiğindeyse bu uçtuğu yükseklerin yanına kâr kaldığını anlar. Şarkının bestelenmesinden on sene sonra yepyeni ama şarkının ruhuna uygun, sade, akustik bir düzenlemeyle yayımlanan “Sakarmeke”, Bade Nosa’nın on ikinci teklisi.

Bade Nosa, düzenlemesi Cihan Mürtezaoğlu’na ait olan ilk teklisi “Kendim Abla”, ‘kabul görmeyen’ kadınlık hallerini portreledikleri klibiyle beğeni topladı.

Düzenlemesi Emre Malikler tarafından yapılan “28”in, takipçilerden gelen fotoğraflarla oluşturulan videosu beehype’da 2020’nin Türkiye’deki en iyi müzik klibi seçildi. Yine Emre Malikler tarafından düzenlenen üçüncü teklisi ‘Küskün Yolcunun Türküsü’ Behçet Necatigil’in aynı isimli şiirinin bestesiydi.

2021 Mayıs itibariyle şarkılarını bağımsız olarak yayımlayarak devam eden sanatçı sırasıyla “İçimizdeki”, “Çiçek Gibi”, “Greyfurt Ağacı”, “İçimizdeki (Az Danslı Rework)”, “İyi ki”, “Zamansız Kasımpatı”, “Bir Gece Daha” adlı teklilerinin düzenlemelerinde Emre Malikler, Ahmet Ali Arslan, Elif Dikeç, Emre Can Sarısayın ile birlikte çalıştı. Son olarak Ahmet Ali Arslan ve Alican İpek’in prodüktörlüğünü üstlendiği son teklisi “Çoğalırım Ben” geçen yıl 11 Mayıs’ta dinleyicisiyle buluşmuştu.

Bade Nosa, şu sıralar bu yıl yayımlayacağı ilk albümü üzerinde çalışıyor.

tr_TRTurkish