Azıcık Deneysel, Azıcık Atmosferik ve Tabii ki Heyecan Verici: Weval’den Yeni Tekli “Don’t Lose Time”

Harm Coolen ve Merijn Scholte Albers’ten oluşan Amsterdam merkezli elektronik müzik ikilisi Weval uzun zamandır beklenen yeni albümleri “Remember”ı 3 Mart’ta Ninja Tune markası Technicolour aracılığıyla yayımlayacağını duyurdu.

İkili duyuru ile birlikte yeni single’ı “Don’t Lose Time”ı paylaştı.

Albüm, nostaljik anılar ve coşkulu duygulardan oluşan yüksek enerjili bir yolculuğa çıkıyor ve elektronik ikilinin yıllar boyunca önemli etkiler ve ilham üzerine düşünürken kendi müzikal yolculuklarını anımsadıklarını yansıtıyor. İkili “Genç müzik tutkunları olarak müziği keşfetme etrafında utanmaz nostaljik duygularla çaldık ve bunu kucakladık” yorumunu yapıyor.

“Remember”, hafızayla ve hafızanın çarpıtma yeteneğini konu alıyor. Weval’in ayrıntılı olarak açıkladığı gibi, “Zaman sürekli olarak sizden kaçıyor ve geriye baktığınızda anılar bozuluyor – bazen olumsuz, bazen sahte, bazen coşkulu ve romantik.”

Weval, hoparlörleri yok etme potansiyeline sahip, yalnızca melodik olarak umut verici akorlar tarafından çöküşün eşiğinden kurtarılmak üzere, ağır şekilde çarpıtılmış vuruşlar kullandığından, bu ana tema sonik zıtlıklarda keşfediliyor. Onların yeni gösterişli soundu, tamamen farklı yaşamları ve enerjileri barındıran görünüşte farklı fikirleri bir araya getiren yeni şarkı yazma yöntemlerinin bir sonucu olarak ortaya çıkıyor. Pop, dans ve aradaki her türden unsur, bugüne kadarki en yoğun, spontane ve önemli çalışmalarını yapmak için bükülüyor ve yontuluyor.

Yaklaşan albüm, Hollandalı şarkıcı-söz yazarı Eefje de Visser’in yer aldığı 2022 single’ları “Never Stay For Love” ve “Forever”ı da içeriyor. Her iki parça da “Remember” için erken ön izlemeler sunarak, ikilinin yaygın olarak tanınmaya başladığı son derece dokulu, dinamik ve sofistike elektronikaya yaslanıyor.

tr_TRTurkish