Arlo Parks Yeni Albümü “My Soft Machine”i Çıkış Şarkısı “Weightless” ile Duyurdu

Arlo Parks, 2021 tarihli, bol alkış alan albümü “Collapsed in Sunbeams”in ardından gelecek yeni albümü “My Soft Machine”i duyurdu.

Duyuruyla birlikte, 26 Mayıs’ta dinleyiciyle buluşacak albümden kulaklarımıza ulaşan ilk single “Weightless” de paylaşıldı.

Londra merkezli şarkıcı-söz yazarı yaptığı açıklamada, yeni albümün arkasındaki ilhamın yanı sıra isminin de 2019 tarihli Joanna Hogg filmi The Souvenir’den esinlendiğini açıkladı.

Parks, “Dünyaya bakış açımız, deneyimlediğimiz en büyük şeylerle doludur, travmalarımız, yetiştirilme tarzımız, neredeyse kar görüntüsü gibi olan kırılganlıklarımız,” diyor ve ekliyor,

Bu albüm, benim merceğimden, vücudumdan geçen hayattır. 20’li yaşların ortasındaki kaygılar, çevremdeki arkadaşlarımın madde bağımlılığı, ilk kez âşık olmanın içgüdüsel duyguları, travma sonrası stres bozukluğu ve keder ve kendini sabote etme ve neşe, merak ve hassasiyetle dünyalar arasında gezinmek, bu özel bedende hapsolmanın nasıl bir şey olduğunu.”

Parks, albümün adının kökeni için ise Tom Burke’ün The Souvenir fiminde canlandırdığı karakterden, projenin tüm temalarını mükemmel bir şekilde özetleyen bir alıntı belirlemiş: “İlk sahnelerden birinde insanların neden film izlediğini açıklıyor, ‘Hayatı olduğu gibi görmek istemiyoruz, hayatı bu yumuşak makinede yaşandığı şekliyle görmek istiyoruz.’ İşte elimizde albümün adı… My Soft Machine.”

12 parçalık albüm Phoebe Bridgers’ın katkısını içeriyor ve ilk single “Weightless”, Parks’ın ilk albümünün yayınından bu yana iki yıl içinde ne kadar yol kat ettiğini ortaya koyuyor. Şarkının tamamı, bir sanatçı olarak büyüyen olgunluğunu sergiliyor ve sesi her zamankinden daha güvenli geliyor.

Albümden kulaklarımıza ulaşan ilk şarkı “Weightless” klibi eşliğinde servis edildi.

Arlo Parks “My Soft Machine” şarkı listesi:

01. Bruiseless

02. Impurities

03. Devotion

04. Blades

05. Purple Phase

06. Weightless

07. Pegasus ft. Phoebe Bridgers

08. Dog Rose

09. Puppy

10. I’m Sorry

11. Room (red wings)

12. Ghost

Fotoğraf: Alexandra Waespi

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish