Ayrık Otu’nun Müzikal Yolculuğu “Mistika Pos S’Agapo” ile Devam Ediyor

Akdeniz coğrafyası ve Balkanlar’dan ilham alarak kendi bestelerini de üreten Ayrık Otu, bu kez bir halk şarkısı olan “Mistika Pos S’Agapo” ile karşımıza çıkıyor.

Yunanca ve Ermenice sözleriyle geleneksel ve modern öğeleri ustalıkla harmanlayan şarkı, dinleyicilere içten ve samimi bir müzik yolculuğu vadediyor ve Ayrık Otu’nun müziğinin derinliğini keşfetmeye davet ediyor.

Berkay Erdim ve Aykut Tuncay tarafından kayda alınan şarkının, miks ve mastering işlemleri Deniz Perhan, kapak tasarımı ise Beniz Dora Ertürk imzası taşıyor.

2013 yılında Eskişehir’de doğan Ayrık Otu, özgün müzik tarzı ve sıcak performanslarıyla kültürler arası bir bağ kurmayı amaçlayarak müzikal serüvenine devam ediyor. Grup, sahne deneyimini konser mekanlarından festivallere ve sokak performanslarına kadar uzatırken, dinleyicilere unutulmaz anlar yaşatmayı sürdürüyor.

Vokalde Cemre Kamacıoğlu, saksafon ve klarnette Aykut Uykan, santurda Deniz Perhan, bass ve back vokalde Berkay Erdim, elektrik gitarda Nail Tosun ve davulda Aykut Tuncay’dan oluşan Ayrık Otu’nun müziği, folk, balkan, ska ve funk gibi farklı türlerin iç içe geçtiği sıcak bir müzik karışımını sunuyor.

Ayrık Otu’nun müzikal yolculuğu, 29 Eylül’de Ankara Haymatlos Mekan’da, 30 Eylül’de Eskişehir Replik Pub’ta ve 15 Ekim’de İstanbul The Wall Saloon & Performance’ta devam edecek. Bu konserler, müziğin tadını çıkarmak ve Ayrık Otu’nun enerjisini canlı performanslarıyla deneyimlemek isteyenler için harika bir fırsat. Kaçırmamanızı öneririz.

tr_TRTurkish