Aşarhan Büyükgenç’in Hayal Kırıklıklarına Dair Yeni Teklisi ‘Gecelerce’ Yayında

Aşarhan Büyükgenç, tüm taslağı notlar uygulaması ve ‘Garage Band’ üzerinden yapılan yeni çalışması ‘Gecelerce’ ile üretimlerine devam ediyor. Dijital dağıtımı Kahuna tarafından yapılan yeni single ‘Gecelerce’, hayal kırıklıklarını tema edinen bir indie rock çalışması.

‘Gecelerce’nin 2021’in aralık ayında yazılmaya başlanan sözlerinde ve müziğinde Aşarhan Büyükgenç yer alırken; aranje ve prodüksiyon koltuğunda ise Ati Pikâl oturuyor. Şarkıdaki tek canlı enstrüman olan çelloda da bir önceki çalışmada olduğu gibi Barış Terkeşli var.

Procreate üzerinden hazırlanan görseller ise Hande Saygılı sorumluluğunda. Hayal kırıklıklarını konu alan şarkıdaki synth kullanımı ile dinleyenlere duygusal geçişler yaşatıldı.

Adana’da lise eğitimini tamamladıktan sonra 2012 yılında kurduğu müzik hayalleriyle çok istediği MSGSÜ Devlet Konservatuvarı Opera bölümüne Bas Bariton olarak giren Aşarhan, eğitiminin ardından çeşitli alanlara yönelerek reklam jingle’ları yazıp söyleyerek, Harun Can’ın ses yönetmenliğindeki birçok müzikal yapımda aşina olduğumuz karakterlere şarkılar söyledi. Kendi şarkılarını yazıp BİP Akustik, Akustikhane gibi birçok programda sesini duyurdu. Söz yazarlığı üzerine çok daha yoğunlaşmak istemesiyle Harun Tekin ile yolu kesişen Aşarhan, İstanbul’da ana enstrümanı çello olan ekibiyle çeşitli sahnelerde yer alıyor.

tr_TRTurkish