Asafated’dan “Tour Va Bien” Turnesi

90’ların ikinci yarısında enerjisi yükselen yerli yeraltı sahnesinin sert müzik adına önemli mahsüllerini vermiş topluluklarından Asafated, Nisan ayıyla birlikte yeni bir konser serisinin fitilini ateşliyor.

Topluluk, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği “Sundeath Tour” sonrası bu sene de 4 şehri kapsayan 5 konserlik “Tour Va Bien” turnesiyle dinleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Üstelik bu kez, Furtherial ve Vortex of Clutter gibi yerli sahnenin dikkat çeken iki ekibinin de katılımıyla bir nevi festival haline dönüşecek turnenin, dinleyiciye unutulmaz anlar vaad ettiği muhakkak.

6 Nisan Beyoğlu konseriyle başlayacak turne, 14 Nisan İzmir ve 21 Nisan Ankara duraklarının ardından 28 Nisan’da Bursalı müzikseverlerle buluşup 10 Mayıs’taki Kadiköy Karga performansıyla sona erecek.

Geçtiğimiz yılki gibi eğlencesi bol ve iyi organize edilmiş bir konser dizisi olacağını müjdelenirken topluluk, underground müziksever ve destekçi tüm dost ve dinleyicilerle buluşmak için gün sayıyor.

“Tout va Bien”in 20. yılı olduğunun ve yeni besteler üzerinde çalıştıklarının altını çizen topluluk, bunları ilk defa dinleyiciyle paylaşmanın da heyecanı içinde olduklarını vurguluyor.

Turne boyunca hatırası bol, sağlam bir merch standının dinleyiciyi beklediğini belirtilirken grup, her 5 konsere de katılabilecek gözü kara dinleyiciler için studyoda gerçekleştirilecek özel bir konserin sözünü de şimdiden veriyor.

Aşağıda, Asafated’ın 10 Şubat 2018 Laneth Bir Gece 2’deki “Tout Va Bien” performansıyla birlikte turne afişine göz atabilirsiniz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish