Arab Strap Gelecek Albümünün Detaylarını Yeni Şarkı ‘Bliss’ ile Duyurdu

Son olarak Yeni şarkı ‘Bliss’ ile geri dönen Glagowlu ikili Arab Strab, sekizinci albümleri ‘I’m totally fine with it don’t give a fuck anymore’u duyurdu.

10 Mayıs 2024’te dinleyiciyle buluşacak albüm, 2021 tarihli ‘As Days Get Dark’ sonrası ilk yeni Arab Strap şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

Aidan Moffat ve Malcolm Middleton’tan kuruku ekibin yeni albümü, kendileri gibi Glasgow merkezli grup Mogwai’ın kurucusu olduğu Rock Action Records etiketiyle yayımlanacak. On iki parçanın yer aldığı albümün yapımcılığını ise ikiliyle birlikte birçok kayıtta çalışan Paul Savage üstleniyor.

Aidan Moffat’ın lezzetli aksanlı sesini danslı, ritm ağırlıklı bir enstrümantalle eşleştiren Arab Strap, elektronik suların derinliklerine doğru ilerliyor. Sadece bir parça gitar içeren yeni şarkı ‘Bliss’ grup için yeni bir dönemin habercisi gibi görünüyor. Büyük bir sonik genişlemeye ve daha büyük seslere doğru bir kaymaya işaret eden sonuç, her zamankinden daha atmosferik ve sinematik bir şey.

Moffat şarkının hikayesi hakkında şunları söylüyor: “Bu, kadınların internette terörize edilmesiyle ilgili; korkaklık ve bağnazlıkla ilgili; evde tek başımıza saklanırken sosyal platformlarda kendimizi nasıl ifşa ettiğimizle ilgili.”

Sözler, klavye silahşörleri ve kadın düşmanı siber taciz hikayesinin derinliklerine indikçe gerilim artıyor ve enstrümanların vurucu ritmi çıtayı yükseltiyor. Bu karanlık bir hikaye ama grubun da eklediği gibi, “Ama bununla dans da edebilirsiniz!”

Moffat yeni albümü “sessiz bir öfke” ile dolu olarak tanımlarken, bu tema daha derinlemesine keşfedilecek. “Banger üstüne banger” ile dolu bir albüm vaat eden grup, ilk çıkışlarından 28 yıl sonra yeni bir heyecan duygusu bulmuş gibi görünüyor.

Aşağıda yeni şarkı ‘Bliss’, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Arab Strap ‘I’m totally fine with it don’t give a fuck anymore’ şarkı listesi:

1- Allatonceness

2- Bliss

3- Sociometer Blues

4- Hide Your Fires

5- Summer Season

6- Molehills

7- Strawberry Moon

8- You’re Not There

9- Haven’t You Heard

10- Safe & Well

11- Dreg Queen

12- Turn Off The Light

tr_TRTurkish