Alternatif Sahneye Yeni Soluk: Hack The Fool “The Fool”

Gitar/vokalde Mert Avcı, davulda Sinan Kutluay, gitarda Berk Çavdar’dan kurulu İstanbul çıkışlı “Hack The Fool” huzurlarınızda.

Geçtiğimiz günlerde sekiz şarkıdan oluşan ilk albümü “The Fool”u Tantana Records etiketiyle yayımlayan topluluk, son dönemin sıkı takibe alınması gereken yeni nefeslerinden.

Topluluk kendini, “90’ların alternatif rock gruplarından etkilenmiş olsa da farklı dinamiklere sahip şarkılar üretmeye, deneysellik konusunda açık fikirli olmaya ve her yeni şarkıda yeni soundlar keşfetmeye çalışıyor” sözleriyle ifade ediyor.

Esasen, “The Fool” gayet ince kurgulanmış bir konsept albüm olarak çıkıyor karşımıza.

The Fool ismi de bir tarot kartından geliyor ve kartta yer alan genç adam önündeki uçurumu umursamaksızın yürümekte ve omuzundaki sopada bohçası yani sahip olduğu her şey vardır.

O, saf ve temizliği temsil eden, hayalleri için alışılmışın dışına çıkmaya hazır, kuralları kabul etmeyen ve gözü kara bir şekilde doğru bildiğinin peşinden giden bu doğrultuda da insanların bir nevi ahmak gözüyle baktığı bir genç adamdır. The Fool tıpkı Hack The Fool grubu gibi kendini bu sahte dünyada var etmekten ve ne olursa olsun kendi özgünlüğü ile üretmekten çekinmediğini ve bir nevi ‘the fool’un kendisi olduğunu anlatmak ister.

Topluluk, sadece müziği değil aynı zamanda albüm kapakları, müzik videoları gibi görselleri ve konsept tasarımlarını da kendilerinin ürettiklerini vurguluyor ki bu da her yönüyle kendi tornalarında hazırlanmış bir bütünden söz etmek için hayli önemli bir detay.

Temelleri 2009 yılına uzanan ve Mosquito ismiyle sahneleri arşınlayan grubun Hack The Fool’a evrildiği son dönemden, açılan bu yeni sayfaya dek ortaya çıkan bestelerden bir albüm yapma amacıyla 2017’de Stüdyo VIBES’da Memet incili ile kayda giren  topluluğun ilk albümü olan “The Fool” 2019 Mart ayında piyasaya sürüldü.

Aşağıda, alternatif sahneye yeni soluk katacak Hack The Fool’un, albümden çıkan “F.Y.M.” parçasına yönetmenliğini İmer Arı’nın yaptığı  videosunu bulabilirsiniz.

tr_TRTurkish