Alice Cooper Yaklaşan Albümü ‘Road’daki Tüm Şarkılardan Tadımlık Bölümler Paylaştı

Alice Cooper, 25 Ağustos’ta earMUSIC aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak yeni albümü “Road “da yer alacak tüm şarkıların ses örneklerini içeren bir YouTube klibi paylaştı.

Prodüktörlüğünü uzun süredir birlikte çalıştığı Bob Ezrin’in üstlendiği “Road”, Alice Cooper’ın uzun süredir birlikte çalıştığı grup arkadaşları Ryan Roxie (gitar), Chuck Garric (bas), Tommy Henrikson (gitar), Glen Sobel (davul) ve Nita Strauss (gitar) ile birlikte yazıldı, bestelendi ve kaydedildi.

Albüm duyurusundan bu yana ise çıkış şarkısı “I’m Alice” ile birlikte “White Line Frankenstein” ve son olarak da “Welcome To The Show” şarkıları paylaşıldı.

Albümle ilgili olarak “Road eski tarz Alice’in ruhunu anında tanınabilir bir cesaret ve bolca gusto ile yansıtıyor. Ondan beklediğiniz her şey ve daha fazlası” ifadesi öne çıkıyor.

Geçmişte şov, müzikten önce değerlendirilirdi,” diye gülüyor Alice.

1 numara olan albümlerimiz vardı ama her zaman sahnede yaptıklarımız önemliydi. ‘Road’ için grubun tüm şarkıların temelinde yer almasını istedim. Bu adamları sadece biz yoldayken görüyorum. Bu yüzden, konserde oldukları kadar sıkı olmalarını ama tamamen yeni materyal üzerinde çalışmalarını istedim. Bu albüm için de öyle yaptık. Bu kadar iyi bir grubunuz varsa, bunu göstermeniz gerektiğine inanıyorum ve bu da benim bunu yapma şeklim.”

Albümün açılış şarkısı ve ilk single’ı “I’m Alice”, kıvılcım saçan gitarlarlara ayak uyduran hareketli davul ritmiyle albümde dinleyicilerin neyi beklediğinin ilk ipuçlarını sunuyor. Alice Cooper şarkıda şöyle diyor:

Gerçekten iyi vakit geçirmek istediğini biliyorum. Sizi bir arkadaşımla tanıştırayım. Ben Alice. Ben Çılgınlığın Efendisi’yim; Sürprizlerin Sultanı… bu yüzden korkmayın, sadece gözlerimin içine bakın.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Alice Cooper “Road” şarkı listesi:

01. I’m Alice

02. Welcome To The Show

03. All Over The World

04. Dead Don’t Dance

05. Go Away

06. White Line Frankenstein

07. Big Boots 

08. Rules Of The Road

09. The Big Goodbye

10. Road Rats Forever

11. Baby Please Don’t Go

12. 100 More Miles

13. Magic Bus

Alice Cooper, photo by Jenny Risher

blabbermouth.net

tr_TRTurkish