Afrika Sanatı İstanbul’a taşınıyor

No LaB, ‘Modern Africa / A Rainbow Nation’ isimli ilk temalı sergisini, Global Karaköy’de açıyor. Afrika sanatı, tüm renkliliği, matraklığı ve kıpır kıpır desenleriyle iki ay boyunca bu sergide görülebilecek.

Londra’daki Somerset House, Almanya’daki Vitra Design Museum’un ardından 1:54 Contemporary African Art Fair’le New York ve Londra’ya damga vuran Afrika sanatı; tüm renkliliği, matraklığı ve kıpır kıpır desenleri ve alışılmadık bir sunum şekliyle No LaB tarafından İstanbul’a taşındı. Global Karaköy’de iki ay boyunca açık kalacak olan sergide; heykelden, sepete, mobilyadan kıyafete kadar her biri ayrı bir sanatçı tarafından üretilmiş eşi benzeri olmayan sanat eserleri olacak.

afrika3

Atölye çalışmaları, etkinlikler ve sanat konuşmalarıyla her an hareketli kalacak sergi, küçüklü büyüklü sanat eserleri ile her bütçeye hitap edecek. Böylece her sanatsever evine bir sanat parçası götürebilecek.

İki ay sürecek sergiye tüm sanatseverler davetli

Global Yatırım Holding desteğiyle gerçekleştirilecek ‘Modern Africa / A Rainbow Nation’ Pop-up sergisi Ekim ayında verilecek bir davetle açılacak. No LaB, tüm sanatsever ve sevmeyenleri yeni sanat anlayışını deneyimlemek üzere Ekim ayında Global Karaköy’de bekliyor olacak.

tr_TRTurkish