Adoya ve Rinxlaya’dan “Batık Alan” için Performans Videosu

Adoya ve Rinxlaya’nın geçtiğimiz aylarda yayımladıkları yeni single’ları “Batık Alan”a KargArt’ta çektikleri performans videosu Rinxlaya Youtube kanalında yayında.

İkilinin, “Batık Alan, dünya üzerinde içinde dolaştığımız labirentlerde kendi patikalarını arar, kayboluş ve bilinmezlik üzerinde durup bizleri kendi mistik dünyasına sürükler” ifadesi eşliğinde kendinizi alternatif hip-hop/trip-hop ritimlerinin kollarına bırakabilirsiniz.

Müziğini elektronik unsurlarla ve bozulmuş seslerle harmanlayan İstanbul merkezli bir experimental hip-hop sanatçısı olan Rinxlaya, 2014-2022 yıllarında bağımsız sanat kolektifi M4NM bünyesinde yer alarak bu zamana kadar çeşitli sergiler düzenledi ve bağımsız sahnede birçok etkinlikte yer aldı. Anlatısında sokaktan, şiirden, bazen bir resimden veya bir başkaldırıdan beslenirken kolektif bellek, rüyalar ve kabuslar ile kendi sürreal dünyasını yaratıyor ve genel ahlak, dayatmacı toplum kuralları gibi kavramların karşısında duruyor. Müzik serüveninin yanı sıra “gubbishgubbish” mahlasıyla görseller üretiyor ve farklı disiplinlerin birbiri için besleyici olduğunu düşünüyor.

İstanbul’da yaşayan, trip-hop, deneysel pop ve alternatif rock müzikleri üreten Adoya, kendi çok kişilikli iç dünyasını çalışmaları ile dışa vuran bir şarkıcı / müzisyen. 2014’te keman ve birkaç diğer enstrüman çalmasıyla müzik hayatına başlayan Adoya, ayrıca bazı müzik gruplarında da yer almıştır.

Sözlerini birlikte yazan, vokallerde de beraber yer alan Adoya ve Rinxlaya’ya kaydın mühendislik dokunuşlarında Yiğit Kaan, miks-mastering işlemlerinde ise Melih Cansız katkıda bulunmuş. Prodüktörlüğünü Adoya, editlerini Rinxlaya’nın yaptığı performans videosunun görüntü yönetmeni Buğçe Gör, yönetmeni ise Toprak Işık.

tr_TRTurkish