Lamb of God’ın Yeni Albümü, Belki de En Öfkeli Albümü “Omens” Yayında

Lamb of God’ın dokuzuncu stüdyo albümü “Omens” dinleyiciyle buluştu.

Richmond, Virginia merkezli grubun belki de şimdiye kadarki en öfkeli albümü olarak nitelendirilen “Omens”, grubun uzun zamandır birlikte çalıştığı, Megadeth ve Korn ile iş birlikleriyle de tanınan yapımcı Josh Wilbur ile kaydedildi.

Şarkıcı Randy Blythe, “Dünya çılgın ve değişmeye devam ediyor. Omens, dünyanın durumuna bir tepkidir” diyor ve ekliyor, “Bu çok öfkeli bir albüm, son derece öfkeli.”

Blythe, “Omens” single’ı ilk yayımlandığında da şu yorumu yapmıştı: “Bence insanoğlunun içinde bulunduğu pek çok karışıklık hem kişisel yaşamlarımızda hem de daha geniş bir sosyo-tarihsel bağlamda, bariz yinelenen kalıplara dikkat ederek kolayca önlenebilir. Bazılarının ‘alamet’ dediği şeyler, aslında güneşin altında yeni hiçbir şey olmadığı gerçeğinin tezahürleridir. Bunu görmezden gelmek aptalca, ama hepimiz yapıyoruz.”

New Wave Of American Heavy Metal sahnesin temel taşlarından olan grup, “Omens”i, arasında The Doors, The Ramones ve Soundgarden ve daha birçok grubun klasiklerinin kaydedildiği Los Angeles, California’daki Henson Recording Studios’ta kaydetti.

Gitarist Mark Morton şöyle açıklıyor: “Grubun iç çalışmaları hiç bu kadar iyi olmamıştı. Bunu Omens’te duyabilirsiniz. Performanslarımızda görebilir ve beş dakika etrafımızda olursanız hissedebilirsiniz.”

“Omens”, grubun Haziran 2020’de yayımlanan kendi adını taşıyan albümünün ardından ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca albüm, Temmuz 2019’da grubun kurucu davulcusu Chris Adler’in yerine ekibe katılan davulcu Art Cruz ile ilk kayıtları oldu.

Bu arada grup, albümün kaydını belgeleyen “The Making Of: Omens” isimli bir kısa bir film yayımladı. Henson Studios’da kaydedilen ve “Nevermore”, “Omens”, “Vanishing” ve “Gomorrah” şarkılarının performanslarını da içeren belgesel, 6 Ekim’de bir canlı yayın etkinliğiyle galası yapıldı ve Ekim ayı boyunca watch.lamb-of-god.com adresinde istek üzerine izlenebilecek.

Müzik çevrelerince şimdiden yılın en iyi metal albümleri arasına girme potansiyelinden bahsedilen “Omens”, grubun da kariyerinin en sağlam albümlerinden biri olarak adından söz ettirmeye aday.

What's your reaction?

tr_TRTurkish