AC/DC Sekiz Arada Yıl Sonra Çıkacağı İlk Turne Öncesinde Yeni Grup Kadrosunun Fotoğrafını Paylaştı

AC/DC bu ay, içinde sekiz yıl aradan sonra ilk turnesine çıkmaya hazırlanıyor ve efsanevi rock grubu yenilenmiş kadrosunun prova yaparken çekilmiş bir fotoğrafını yayımladı. Aşağıya görebilirsiniz.

Grubun şu anki kadrosunda klasik üyeler vokalde Brian Johnson ve gitarda Angus Young ile birlikte ritim gitarist Stevie Young, davulcu Matt Laug ve basçı Chris Chaney yer alıyor.

Angus’un yeğeni olan Stevie, Malcolm Young’a demans teşhisi konulduğunda yerine geçmiş ve Malcolm’un 2017’de vefatının ardından grupta kalarak birkaç yıldır grupla birlikte çalışmayı sürdürmüştü.

Daha önce Alanis Morissette, Alice Cooper ve Slash’s Snakepit ile birlikte çalışan davulcu Matt Laug, AC/DC ile ilk kez geçtiğimiz ekim ayında Indio, Kaliforniya’da düzenlenen Power Trip festivalindeki geri dönüş konserinde, klasik davulcu Phil Rudd’un grupla birlikte sahne almayacağının ortaya çıkmasının ardından sahneye çıkmıştı.

Jane’s Addiction’daki uzun görev süresiyle tanınan basçı Chris Chaney ise Power Trip festivalinde çalan ancak turnelerden emekli olan Cliff Williams’ın yerini doldurmak üzere kısa süre önce AC/DC’ye katıldı.

Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde 17 Mayıs’ta başlayacak olan İngiltere/Avrupa turnesi aynı zamanda Johnson’ın 2016 başında işitme sorunları nedeniyle gruptan ayrılmak zorunda kalmasından bu yana çıktığı ilk turne olacak. O yılki turnenin geri kalanında Johnson’ın yerini Axl Rose almış ve bu da grubun şimdiye kadarki son turnesi olmuştu.

Son turne ile bu turne arasında AC/DC 2020 yılında “Power Up” albümünü yayımladı. Johnson ve Rudd’ın kadroya geri döndüğü bu uzunçalar hem eleştirmenlerden hem de dinleyicilerden büyük övgü aldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Consequence.net

tr_TRTurkish