85 Yaşındaki Moda İkonu

Moda deyince akla geç nüfusa yönelik çağrışımlar gelse de bir fotoğrafçı ve büyükbabası, herhangi bir yaşta olunsa bile ikon olunabileceğini kanıtladı.

Weibo‘daki adı XiaoYeJieXi olan genç tasarımcı tarafından 85’lik büyükbaba, üç parçalı renkli takım elbise, şapka ve özel tasarım kotlar gibi moda parçalarla giydirildi.

XiaoYeJieXi sonra canlı şehir yaşamı içinde büyükbabasını fotoğrafladı ve ortaya parlak bir moda dergisinin sayfası gibi başarılı fotoğraflar çıktı. Bu görüntüler fazlasıyla parlak olmasına rağmen, XiaoYeJieXi’nin amacı ticari bir şöhret değildi. O sadece dedesini biraz süsleyip şehirde onunla bir tur atmak istemişti.

Büyükbabanın kırsal Fjuian Bölgesi’nde, sebze bahçesi ve çiftlikte süren sıradan bir yaşamı var. Fotoğrafçı, Weibo’da yer alan bu sempatik seriyi yayınladığında tam anlamıyla sel gibi geri bildirim almaya başladı. Gerçek büyük etki onun büyükbabasıyla ilişkisini dışarıya yansıtma kabiliyetiydi. XiaoYeJieXi’nin projesi, sevdiklerimize daha fazla zaman ayırmamız ve onlarla daha fazla özel an yaratmamız için bizi teşvik ediyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish