65 Yaşındaki Palyaçonun Muhteşem Yaşamı

65 yaşında Rus palyaço Slava Polunin inanılmaz kariyerine başlayalı 40 yıldan fazla oldu. CNN’e göre, onun kariyeri The Kid’deki Charlie Chaplin’i izledikten sonra oluşan hayranlığı sayesinde başladı. Çocukluğunda okula babasının şapkası, botları ve bastonuyla gitti, Chaplin’i taklit etti ve bütün çocukları güldürmeyi başardı.

Duygularını çok yönlü iletebilmesi sayesinde Polunin büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Dünyanın her yerinden danslar çalıştı ve çocuklara Disney karakterlerinin her şeyini taklit etti, çılgın insanlar, sarhoşlar ve hayvan ifadeleri… “Bu hareketler yetenekle sınırlı değildir.”  Polunin, CNN’e verdiği röportajda ilham kaynaklarını anlattı: “ Bir çocuğu oyun oynarken görmek mükemmel bir histir ya da bir ormanda koşması özgün ve heyecanlıdır. Bu hareketler takip etme arzusu uyandırır.”

4_house of a 65-year-old Russian clown

Polunin, 70’lerde ve 80’lerde TV şovları da dâhil birçok önemli performanslar gerçekleştirdi. Palyaçoları uluslararası arenada birleştiren “Academy of Fools”u ve “Caravan of the World” isimli gezici tiyatroyu kurdu. Bugün Polunin elliden fazla ülkede performans sergileyen dünyanın en önemli palyaçolarından biri.

9_house of a 65-year-old Russian clown

Polunin yaşadığı tüm alanlarda yaratıcılığını ve eğlenceyi canlı tutar. Ziyaretçilere de ev sahipliği yaptığı evin tuhaflıklar listesi şöyle: Beş adet kaleydoskopik bahçe, kitap ağaçları, üzerinde yürünebilen duvarlar, içinde yatılabilir çiçek yataklar, duvarlarda eriyen merdivenler, ağaçlarda yaşayan devler, bir dev yumurta evi, pembe kanatlı atlar, bir Budist tapınağı. Bu kadar çılgınlık yeterlidir herhalde.

5_house of a 65-year-old Russian clown

6_house of a 65-year-old Russian clown

3_house of a 65-year-old Russian clown

7_house of a 65-year-old Russian clown

8_house of a 65-year-old Russian clown

Fotoğraflar: messynessychic.com,  timeout.fr,  lemoulinjaune.com

tr_TRTurkish