5R – Tasarımlarıyla Dikkat Çeken Basketbol Sahaları

Profesyonel takımların salonları haricinde sokak basketbolu oynamak isteyen meraklılar için bazen tek bir pota dahi yeterli olabilir. Oyunun keyfini çıkarmak için cafcaflı alanlara gerek yoktur ancak bazen birileri oyuna fazladan güzellik katmaya karar verir ve yüzen teknelerden, caddelerin üzerine inşa edilen sahalara kadar hem estetik hem ilginç sonuçlar ortaya çıkabilir. Bunlardan beş tanesine aşağıda göz atabilirsiniz.

Munich, Germany

fotoğraf: Courtesy of Marcus Buck

Münih – Almanya

Almanya’nın Münih kentinde bulunan bu basketbol sahası, dünyadaki diğerlerinden oldukça farklı. Alanın tamamında tümsekler ve ışıklar bulunuyor. Yolunuz düşerse ayak bileğinize dikkat edin.

Toronto, Canada

fotoğraf: Getty Images

Toronto – Kanada

Toronto’da bulunan David Crombie Park’ında basket potasına zıpladığınızda, CN Kulesi de dahil olmak üzere şehir siluetinin muhteşem manzarasını görebilirsiniz.

San Pedro, California

fotoğraf: Getty Images

San Pedro, California

Saha, Denzel Washington’ın oynadığı, Spike Lee’nin yönettiği He Got Game’in (1998) açılış sahnelerinde görülüyordu. San Pedro, California’daki Angels Gate Parkı’nda bulunan basketbol sahası, oyunculara Pasifik Okyanusunun yanı sıra Santa Catalina Adası’nın da panoramik manzarasını sunuyor. 

Tonle Sap Lake, Cambodia

Tonle Sap Gölü, Kamboçya

Angkor Wat tapınaklarının bulunduğu Siem Reap’ın hemen güneyindeki Tonle Sap Gölü’ne bakıyoruz. 1,042 mil kare büyüklüğündeki suyun üzerinde yüz binlerce kişi yaşıyor. Yüzen sallar üzerinde yaşayan insanların tabii ki dükkanlara, okullara ihtiyacı olacak. Anlaşılan basketbol sahası da bunlardan biri. 

San Diego, California

fotoğraf: Getty Images

San Diego, California

2011’de Michigan State ve North Carolina, USS Carl Vinson’da basketbol maçı oynadı. San Diego kıyılarındaki bu karşılaşa, dünyanın en ilginç basket sahalarından birinde oynandı.

kapak fotoğrafı: Courtesy of Nike

What's your reaction?

tr_TRTurkish