5 Yıldır Karavanla Avrupa’yı Gezen Çift

Hayalleri gerçekleştirmenin bin bir yolu var. Hele ki dijital çağda ve de insanların gözüne sokmaktan ve istemekten çekinmezseniz.

“Bir hayal kur, yola çık ve yardım istemekten çekinme”. Yeni çağın mottolarından biri bu olmalı belki de.

Lauren Smith ve Calum Creasey de bunu keşfetmiş olacak ki, izledikleri yol aynen bu şekilde.

Onlar son 5 yılı aralıklı girişimlerle, 996 VW T4 model bir minibüsün ön camından görünen manzaraları izleyerek Avrupa’yı dolaşarak geçirdi.

6_VW kamp arabaları çift seyahat

Aslen Birleşik Krallık’ın yerlisi olan çift, inanılmaz bir yolculukla 80 mil kat etti. Dalgaları takip ederek, yürütüş parkurlarını geçerek ve sonuçta keşfe adanmış bir hayatla gelen özgürlüğün keyfiyle canları nereye isterse oraya gittiler.

Yolculukları resmi olarak 2011’de başladı. Çift genellikle yaz aylarında ve seyahat programlarını işlerini bırakabildikleri dönmelere göre yapıyordu.

2_VW kamp arabaları çift seyahat

Şimdiye dek, gezici aylar ve çalışma ayları arasında kurdukları değişim dengesi sayesinde yolculuklarını kendileri finanse ettiler ancak artık tam zamanlı olarak kamp minibüsünde yaşamayı planlıyorlar.

Onların kararının arkasında başarılı bir Kickstarter kampanyası var. Minibüslerinin onarımı için başlatılan kampanyada onlar yeni bir şirketin kuruluşu için de start verdiler.

Bu sayede onların şimdi minibüslerinden yönettikleri kendi yaratıcı stüdyoları var.

Yaratıcı yeteneklerini kullanarak ürettikleri, video, film, fotoğrafları ve tüm dijital içerikleri işliyor, kampanya anlayışı oluşturuyor, kreatif direktörlük, yapım hizmetleri, yapım sonrası hizmetleri ve içerik dağıtımı gibi bir yaratıcı ajansın tüm hizmetlerini veriyorlar.

5_VW kamp arabaları çift seyahat

Başkalarının güçlü marka inşa etme yolcuğuna destek olmayı, onların tutkularına yönelik kaliteli yapım içerikleri üretmeyi umuyorlar.

Onların Kickstarter kampanya videosu yaratıcı yeteneklerinin kanıtı sayılabilir. Şimdi de The Rolling Home adlı fotoğraf kitabıyla destekçilerine stüdyolarından çıkan ilk parlak projelerini sunuyorlar. Fotoğraf, kelime ve resimlerle dolu 208 sayfa yayınlıyorlar.

3 haftada Kickstarter’dan 10 bin dolar kaynak yaratmayı başardılar. Bunun yarısını paslanan minibüslerinin onarımı için kullanacaklar. Diğer yarısı ile ciltli kitabın baskısı için harcanacak.

8_VW kamp arabaları çift seyahat

Kampanya videolarında “Minibüsümüzde harcadığımız zaman bugüne kadar bizi çok mutlu etti” diyen çift yolculuklarının diğer insanlara da ilham vermesini umuyor.

3_VW kamp arabaları çift seyahat

VW Campervan interior The Rolling Home

4_VW kamp arabaları çift seyahat

7_VW kamp arabaları çift seyahat

What's your reaction?

tr_TRTurkish