15 fotoğraflarda Filipinlerdeki volkan patlamasının boyutu

Avustralya kontrol edilemeyen orman yangınları tarafından tahrip olurken Filipinler yeni bir doğal felaketten etkilendi. Büyük Luzon adasında bulunan Taal Volkanı, 12 Ocak 2020’de patladı ve gökyüzüne doğru kilometrelerce kül ve buhar gönderdi. Filipin Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsü (PHIVOLCS) alarm seviyesini Uyarı Seviyesi 2’den Uyarı Seviyesi 4’e yükseltti ve daha büyük bir patlamanın daha olma olasılığı var.

Filipin Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsü, Batangas’taki Balete, San Nicolas ve Talisay ve Taal Gölü kıyılarındaki diğer kasabalarda tahliye emri verdi. İnsanlar korku ve dehşet içinde olayı seyrederken bazıları da patlayan volkanın fotoğraflarını çekti. Görüntüler, Taal’ın ağzından gökyüzünde yükselen duman ve külün boyutunu gösteriyor. Bu nedenle Ninoy Aquino Uluslararası Havaalanı’nın tüm terminallerine giden ve gelen uçuşlar askıya alındı.

Ne yazık ki yetkililere göre daha şiddetli patlamaların olma ihtimali var. Birleşmiş Milletler İnsani İşler Eşgüdüm Ofisi, tahminen 459.300 kişiyi ilgilendiren bir durum raporu yayınladı. Aşağıdaki fotoğraflar patlamanın boyunutu gözler önüne seriyor.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
tr_TRTurkish