Zakk Wylde ile Gölgeleri Aralayalım

Ozzy Osbourne’dan tanıdığımız, ardından da özellikle ‘Black Label Society’ ve öncesinde ‘Pride & Glory’ gibi kurduğu gruplarıyla takip ettiğimiz müstesna gitarcılardan Zakk Wylde.

Solo kariyeri bazında baktığımızda nedeni bilinmez ama çıkardığı yeni albümüyle ilki arasında yirmi senelik bir ara var. İlk solo albümü ‘Book of Shadows’ 1996’da yayımlanırken geçtiğimiz günlerde yayımlanan ‘Book of Shadows II’ yirmi yıllık bir gölgeden çıkıp kulaklarımıza ulaşmaya başladı.

Zakk Wylde kendi başına kaldığında böyle bir kafaya mı bürünüyor dedirtecek derecede akustik ağırlığa sahip bir albümle karşımızda. Oldukça kuvvetli parçalara sahip ve saatlerce dinlenilirliği olan son dönemin ışıltı yayan rock işlerinden biri.

Albüm, folk, country ve hard rock kıvamlarında şarkıların arasındaki o usta işi Zakk sololarına şapka çıkarmayı ihmal edemeyeceğiniz, uzun uzadıya düşünüp taşınacağınız bir bütünlüğe sahip.

Zakk Wylde elindeki enstrümanın ruhunu ortaya çıkaran adamlardan biri. Dinleyiciye dolayısıylada içinde bulunduğu parçalara birçok artı, ayrıntı ve yoğunluk iliştirmeyi becerebilen müzisyenlerden.

Albüme ulaşın, dinleyin, herhangi bir yoldayken, hiç fark etmez yürüyor da olabilirsiniz. Ne bileyim günlük sıkıntıların içindeyken bile kulağınızda bir yerlere yerleştirin.

Müzik aksın gitsin ki gölgeleri aralayabilelim…

Zakk Wylde – Autumn Changes

Zakk Wylde – Sleeping Dogs

Zakk Wylde – Tears of December

What's your reaction?

tr_TRTurkish