Zaaf’ın Yeni Şarkısı “Boğulmuşuz Kabuslarda” Yayında

“Çektim Kendi İpimi”, “Boş Bedenler”, “Bir Gülüşü Vardı” şarkılarıyla sevdiğimiz Ankaralı alternatif müzik grubu Zaaf, Garaj Müzik etiketli yeni teklileri “Boğulmuşuz Kabuslarda” ile dinleyiciyi selamlıyor.

Mert Güder ve Süleyman Turhantok tarafından 2019 yılında Ankara’da kurulan Zaaf, kendi imkanları ile kaydettikleri ve bağımsız olarak yayımladıkları “Boş Bedenler” adlı teklilerinin ardından 2020 yılında yayımladıkları yedi şarkılık “Ankara Yanıyor” albümleri ile müzikseverlerin beğenisini kazanmıştı.

Bu yılki son teklilerini Garaj Müzik etiketiyle yayımlayan grup, sound’da alternatif ve synth pop ezgileri ağırlıklı olmak üzere alternatif rock müzik tarzını benimsiyor. Sözlerinde duygusal ama aynı zamanda ofansif sözler kullanmayı tercih eden grubun, kendi müzik kimliğinin dışına çıkmadan sürekli kendini yenilediğini görüyoruz.

Kendine has tarzı ve modern ezgileriyle Zaaf, “Boğulmuşuz Kabuslarda” ile dinleyicinin rüyalarını kabusa çeviren duyguları gerçek hayatlarında onlara bir kez daha hissettirmeyi amaçlıyor.

Sözleri Mert Güder’e ait şarkının, müziği Mert Güder ve Süleyman Turhantok ortaklığında bestelendi. Düzenleme, kayıt ve mix&mastering işlemleri ise İsmail Okan Özen’e ait.

What's your reaction?

tr_TRTurkish