yunusemre’den Akustik Bir Yaz Şarkısı: “o bizim olamaz”

Şekersiz grubunun söz yazarı ve solisti Yunus Emre Gök, 2019 yılında viral olan “imkansız bir aşk denir” şarkısının melodisinden “o bizim olamaz” adlı yeni bir şarkı yarattı.

Garaj Müzik etiketiyle yayımlanan “o bizim olamaz” tüm dijital platformlarda yunusemre hayranlarıyla buluşuyor.

2019 yılında yayımladığı “imkansız bir aşk denir” şarkısıyla viral olan ve geniş kitlelere ulaşan “yunusemre”, solo kariyerine bir şarkı daha ekledi.

“o bizim olamaz”ın sound’u Yunus Emre’nin diğer şarkılarından kendini ayıran farklı bir havaya sahip.  Yunus Emre, bu şarkısında hayattaki tüm umudunu sevdiği kişiye bağlayan pesimist bir karakterin ayrılığa bakış açısını aktarıyor. “Sonunda mutluluk olan bir roman bulduysan at. Yırtıp at; o bizim olamaz” sözlerindeki olumsuzluk ve “bir adım atsan bana” gibi umut içeren sözler, duyguların ne kadar yoğun yaşandığını ve aynı zamanda bu yoğunluğun kişiyi nasıl tutarsızlaştırdığını da gösteriyor.

“Şarkıyı dikkatli dinleyenlerin bunu hemen yakalamasını bekliyorum” diyor Yunus Emre Gök.

Akustik gitar ve cajon ağırlıklı bir altyapıya sahip şarkının aranjesi oldukça sade ve anlaşılır. Şarkının sonunda yer alan melodide ise ilginç bir detay var. Bu melodi Yunus Emre’nin viral olan “imkansız bir aşk denir” şarkısının ana melodisinin bir klonu. Şarkı aynı zamanda, Yunus Emre’nin 4 şarkılık ilk solo projesinin sonuncu eseri olma özelliğini de taşıyor.

tr_TRTurkish