Yılın İlk Albümü Furtherial’dan Geldi, “Liberation Path” Yayında

Yeni yılın ilk gününde kulaklarımıza ulaşan ilk albüm, memleket melodik death ve progresif metal sahnesinin özel ekiplerinden Furtherial’dan geldi.

Grubun, sürpriz bir şekilde 2021’in ilk gününde yayına sürdüğü “Liberation Path” isimli albüm, Furtherial’ın üçüncü stüdyo albümü olarak geçiyor kayıtlara.

Albümün yayınıyla eş zamanlı olarak ilk single “Back to the Ocean”ın Burak Baban imzalı lyric videosu da grubun youtube kanalında paylaşıldı.

Melodic death, thrash ve progressive metal harcı üzerine 2007 yılında temelleri atılan İstanbullu grup, 2013’ün sonlarında “Destroying Atropolis” albümüyle çıkış yapmış ardından 2015 tarihli “Un Mondo Infinito” ile dikkatleri iyiden iyiye üzerine çekmiş ve ilki 2017 Temmuz, ikincisi ise 2018 Nisan’ında dinleyiciyle buluşan” Through Struggle: Part One” ve “Through Struggle: Part Two” isimli iki EP ile üretmeyi sürdürmüştü.

Gitar ve vokalde Başer Çelebi, davulda Berkay Yıldırım, gitarda Bora İnce ve bas gitarda Önder Işkın kadrosuyla kaydedilen, kayıt ve mikslerinin Bora İnce’ye mastering işlemlerinin ise Sergen Tertemiz’e ait olduğu yeni albüm “Liberation Path”in kapak görseli Gençay Aytekin imzası taşıyor.

2021’e girdiğimiz ilk gün birkaç kez döndürüp kulak verdiğimiz yeni Furtherial albümü “Liberation Path” öyle görünüyor ki yıl boyunca sürekli başvurduğumuz ve özgürce nefes aldığımız albümlerden biri olacak.

What's your reaction?

tr_TRTurkish